• 0

Що таке геологічні вишукування грунтів?

Багато, хто не мають відношення до будівництва, напевно подумають, що якимось чином це пов'язано з видобутком корисних копалин, однак, це зовсім не так. В даному випадку також вилучаються зразки, але аж ніяк не нафти або газу, а всього лише грунту. Втім, дана процедура не менш важлива, адже від неї безпосередньо залежить, а чи втримається будинок, міст або іншу будову в найближчий десяток років, або поступово покриється тріщинами, благополучно зруйнувавшись.


На жаль, таких прикладів можна навести безліч, так як зараз житлового фонду будувався за радянських часів виповнилося в середньому близько сорока років і там, де в процесі пошуків виявилися допущені помилки, тепер виступили наслідки. Фундамент не витримує навантажень, і будівлі починають поступово занурюватися в грунт, що призводить або до необхідності знесення такої будови і розселення мешканців, або, в кращому випадку, вкладенню значних коштів, щоб уникнути руйнування.


Щоб уникнути катастрофи


Саме для цього, власне, і проводяться геологічні вишукування грунту. Не секрет, що кожен тип грунтів має свої властивості, від яких залежить опірність навантаженням і, взагалі, можливість побудови на цьому місці чого-небудь. Незважаючи на те, що здавалося б нові будівельні технології дозволяють будувати практично скрізь, ніхто не відміняв вишукувальні роботи. За допомогою новітнього обладнання, нинішнім фахівцям вдається отримати результати набагато точніше, ніж було колись, а використовуючи їх, вже можна зробити розрахунок основної частини будь-якої будівлі - фундаменту.


Який використовувати: стрічковий або монолітний? А які використовувати для цього матеріали? На всі ці питання і повинні відповісти результати геологічних вишукувань грунту якы можна замовити тут. Результати недбайливого підходу мають властивість проявлятися тільки через роки, тому вже на стадії проектування слід врахувати всі ці нюанси і вибрати компанію з багаторічним досвідом роботи. Слід зазначити, що дослідження не терплять зневажливого ставлення, як втім, і зайвої економії, адже в разі прорахунку доведеться заплатити вартість у багато разів перевищує ціну проведення досліджень.


Дослідження грунту включає в себе цілий комплекс інженерних вишукувань, куди входить буріння свердловин з відбором проб грунту і підземних вод, вивчення поточних геологічних процесів на ділянці, проведення польових випробувань грунту і багато інших. Остаточний обсяг необхідних робіт визначається після детального дослідження ділянки, однак, в залежності від термінів і типу будівництва, вишукування можуть проводитися заново або призначатися додатково з метою отримання уточнених даних.


У лабораторних умовах проводиться дослідження проб води з метою з'ясувати ступінь агресивності до фундаменту будівлі, а також відібраного ґрунту. Всі ці узагальнені дані лягають в основу загального звіту по геологічних вишукувань згодом використовуваного в проектуванні.

11.08.2021 11:27
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter