• 0

Лазерне лікування вторинної катаракти: швидко і безпечно

Вторинна катаракта - захворювання, що виникає після видалення первинної катаракти. Слід зазначити, що вторинна катаракта - це зовсім не помилка під час усунення первинної катаракти, а відповідна реакція епітелію задньої капсули кришталика в місці її зустрічі з інтраокулярною лінзою. Помутніння і ущільнення задньої капсули кришталика можуть виникнути відразу після операції або через деякий час.


Які симптоми характеризують появу вторинної катаракти


Найчастіше вторинну катаракту виявляє лікар-офтальмолог під час регулярних післяопераційних оглядів. Це відбувається через те, що на ранній стадії вона непомітна для пацієнта. Хвороба може розвинутися через 2 роки або навіть 10 років після проведення операції з видалення катаракти .


Однак можна виділити і зорові симптоми, при появі яких слід негайно звернутися до лікаря: • знижується якість зору;

 • з'являється спотворення / роздвоєність об'єктів;

 • знижується контрастність;

 • з'являються зорові перешкоди.


Дуже часто, отримавши бажаний результат, пацієнт з видаленою катарактою ігнорує регулярні огляди у офтальмолога. Це є помилкою. Весь післяопераційний період повинен проходити під постійним контролем лікаря. Тільки так можна вчасно виявити початкові прояви вторинної катаракти.


Як видаляють вторинну катаракту в клініці ЛМЦ


Сучасна офтальмологія пропонує два методи усунення даного захворювання - це оперативне втручання і лікування вторинної катаракти лазером.


Цілком природно, що хірургічна операція вторинної катаракти, незважаючи на свою ефективність, має ряд серйозних ризиків аж до очної грижі і втрати зору. В першу чергу, це повторне втручання в цілісність очного яблука і пов'язана з ним висока ймовірність розвитку набряків, запалень і очних інфекцій.


Тому лікарі нашої клініки віддають перевагу видаленню катаракти лазером https://lvivmedicalcenter.com/services/ophthalmology/. Використання в медицині лазера почалося не так давно, але даний метод встиг добре зарекомендувати себе. • Це неінвазивна малотравматичная процедура. Цілісність очного яблука, здорових тканин і імплантованого кришталика не порушується.

 • Лікування проводиться амбулаторно, тобто вам не потрібно лягати в стаціонар.

 • Процедура займає небагато часу.

 • Мінімальний ризик потрапляння інфекції, післяопераційних набряків і запалень.

 • Безболісність.

 • Короткий реабілітаційний період.

 • Сувора локальність операції.


За допомогою лазерного променя хірург видаляє тканини епітелію, які плівкою покривають задню капсулу кришталика. Така копітка робота дозволяє зберегти положення інтраокулярної лінзи і відновити зір.


При звичайній хірургічній операції може порушитися вихідне положення імплантованого кришталика, або може відбутися його пошкодження. При лазерному лікуванні вторинної катаракти подібні ризики зведені до мінімуму.


Чи можуть виникнути ускладнення


Більшість ускладнень після лазерного лікування вторинної катаракти виникають через неправильне використання лазера або низької кваліфікації спеціаліста, який проводив процедуру. • Лазер може пошкодити штучний кришталик. Це відбувається через неправильне налаштування лазерного апарату або нечіткого фокусування лазерного променя на задній капсулі. Для успішного лікування вторинної катаракти обладнання повинно бути чітко каліброване і налаштоване сертифікованим фахівцем, а пацієнт повинен прийняти зручне для нього положення, що виключає найменші рухи головою і оком.

 • Через лазер може з'явитися набряк сітківки. Зазвичай це відбувається, якщо з моменту видалення первинної катаракти пройшло менше півроку або потужність лазерної енергії занадто велика (особливо якщо виражений ступінь фіброзу задньої капсули). Якщо лазерне видалення вторинної катаракти провести пізніше і мінімізувати потужність лазерного імпульсу, то ризик набряку сітківки зведений до мінімуму.

 • При сильній міопії може виникнути відшарування сітківки.


У нашій клініці до лазерного усунення вторинної катаракти допускаються тільки досвідчені хірурги-офтальмологи, які мають сертифікат для проведення подібних операцій, тому ризик виникнення ускладнень мінімальний. Перед процедурою всі пацієнти проходять ретельне обстеження, щоб вчасно виявити протипоказання. Ваше здоров'я і безпека - найголовніше для нас.


Чому все більше людей звертаються саме до нас


Завдяки знанням і досвіду офтальмологів нашої клініки, вже багато людей змогли відновити хороший зір. Наша клініка оснащена сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, тому всі медичні процедури і дослідження проводяться на найвищому рівні. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені: ваше здоров'я в надійних руках!

13.06.2021 23:02
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter