• 0

Як позбутися папілом

Кожна людина прагне мати бездоганний зовнішній вигляд. Але багатьом заважають вроджені або набуті болячки, про які не зовсім комфортно навіть згадувати вголос.

Поговоримо про папіломи, доброякісні утворення, які з’являються на слизових та на шкірі. Медики в таких випадках називають подібне явище вірусом папіломи людини – ВПЛ. Найпоширенішими шляхами ВПЛ можуть бути або контактно-побутовий шлях, або статевий. Також нерідко вірус папіломи передається від матері до дитини. Щоправда, якщо людина має міцний імунітет, то ВПЛ можне ніяк не проявлятися зовні впродовж багатьох років.

До того ж, дрібні нарости не дуже дратують око. Чимало людей зовсім не звертають на них увагу. Зазвичай розмір таких новоутворень – від 1 міліметра до 2 сантиметрів. А от його колір, форма та густина залежать від того, який саме у людини тип ВПЛ.

Є люди, яким здається, що від папілом можна звільнитися самостійно. Тим більше, що в аптеках можна знайти чимало «надійних» народних засобів, які «швидко та ефективно» допомагають позбутися від папілом. Проте медики не рекомендують виводити папіломи самостійно.

Існує низка небезпек, які обов’язково слід взяти до уваги. По-перше, після самостійних спроб видалення вірус може поширитися на сусідні ділянки шкіри. Так само небезпечне регулярне тертя папілом з одягом або прикрасами. По-друге, відривати або перев’язувати папіломи так само небезпечно. Існує ймовірність переродження доброякісних утворень у злоякісні. По-третє, на місці видалення папіломи може з’явитися ранка, що довго не заживає або рубець.

Раціональний шлях – звернутися по допомогу до фахівців. Можна піти в косметичний салон. Але кращим варіантом буде звернення в спеціалізовану клініку – косметологічну або дерматологічну. В умовах таких закладів можна зробити видалення папілом радіохвильовим лазером, що на сьогодні є сучасним, ефективним і безболісним методом лікування.

До того ж є цілий ряд умов, за яких відкладати видалення папілом не рекомендується. Серед найпоширеніших можна назвати наступні:

- якщо папілома набула значного розміру;
- якщо з часом кількість папілом на шкірі зростає;
- якщо папіломи знаходяться на ділянках шкіри, що мають постійний контакт з одягом і страждають через тертя;
- якщо папіломи з’явилися на слизових;
- якщо папілома постійно травмується або призводить до регулярного відчуття дискомфорту;
- якщо у людини є проблеми зі стійкістю імунної системи.
21.05.2021 16:48
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter