• 0

Коли проводити заміну зимових шин на літні

Автомобілісти добре знають, що зміна зимових шин на літні завжди тягне за собою певний клопіт. Завжди постають одні й ті ж самі питання. Зокрема, шини якого саме виробника обрати на цей сезон? Як зробити оптимальний вибір і при цьому не помилитися?

Спеціалісти та виробники авто радять здійснювати заміну зимових шин на літні в той момент, коли середньодобова температура повітря досягне позначки в 5 градусів по Цельсію (подробиці тут https://tiresclub.com.ua/letnie-shiny-zaporozhye). Чому саме +5? Бо саме при такій температурі зимова гума починає псуватися, а літня – нормально перенесе будь-яке навантаження.

Зараз чимало водіїв, бажаючи зекономити, обирають позасезонні шини. Чи є такий вибір виправданим?

Не є секретом, що в Україні, попри тенденцію до загального потепління, температура взимку іноді опускається до -25..-30 градусів. А от влітку досить часто температура повітря прогрівається вище від +30. За таких умов одні й ті ж покришки не дадуть автомобілісту відчуття повноцінного комфорту, не кажучи вже про безпекові проблеми.

Водії знають, що матеріал, з якого зроблені зимові шини, малюнок на зимовій шині створені так, щоб якомога швидше очищувати місце стикання і від снігу, і від льодових згустків. При цьому навіть при сильних морозах еластичність поверхні зимових шин зберігається. А от з літніми шинами все навпаки. Вона зроблена так, що вода досить швидко видаляється з місця стикання навіть на високих швидкостях. При цьому жорсткість поверхні літньої шини зберігається.

З цього можна зробити наступний висновок. Улітку авто пересуваються по розігрітому асфальту. Тому при пересуванні шини нагріваються. У разі, коли літня шина не зуміє зберегти потрібну жорсткість, це негайно відіб’ється на здатності миттєва реагувати на команди водія, які він передає за допомогою керма. Тому в літню пору шини на вашому авто мають бути підібрані відповідно до температурного режиму, щоб повною мірою відповідати умовам експлуатації.

Отже, якщо по-справжньому дбати про свою безпеку та технічний стан авто, - обійтися одним комплектом позасезонних шин не вийде. Бо за великим рахунком універсальність позасезонних шин – це вигадка.

Їх використання можна зрозуміти в країнах з теплим кліматом, без різких температурних перепадів між сезонами. Власне, можна їздити на них і в Україні. Але при цьому не виїжджати на трасу в сильні морози та ожеледицю, і не наїжджати за рік більше 5 тис. кілометрів.
29.04.2021 12:32
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter