• 0

УЗД щитоподібної залози – коли його слід робити?

УЗД щитовидної залози – один із найважливіших тестів, які використовуються при діагностиці цього органу. Це дозволяє візуалізувати структуру паренхіми та її можливі відхилення, розташування, ехогенність або розмір. Важливо регулярно проходити таке обстеження, щоби вчасно виявити зміни. В Україні це доступна процедура: на УЗД ціни у Львові цілком помірні.


Як проводиться обстеження?


УЗД щитоподібної залози проводиться за допомогою ультразвукового апарату з лінійним зондом. Принцип дії ультразвуку заснований на розповсюдженні ультразвукових хвиль у різних середовищах та їхньому відбитті на його межі. Апарат служить випромінювачем ультразвукових хвиль і їхнім приймачем. Зручно, що можна провести комплексне УЗД у Львові, перевіривши стан усіх органів.


Під час огляду щитоподібної залози пацієнт лягає на спину й оголює шию. Лікар, який проводить обстеження, наносить на датчик ультразвуковий гель, а потім переміщує апарат, змінюючи кут застосування та ступінь тиску. Обстеження безболісне, неінвазивне й не вимагає спеціальної підготовки.


Які показання до УЗД щитоподібної залози


Це обстеження, яке проводиться у разі різних патологій щитоподібної залози або їхніх підозр. Також варто щороку робити профілактичні огляди. Ось кілька ситуацій, коли ваш лікар може призначити таке обстеження:
  • підозра на вузловий зоб;
  • контрольний огляд, якщо раніше був діагностований вузловий зоб;
  • збільшення щитовидної залози чи вузлика в ній, виявлене при пальпації;
  • виявлення або підозра на збільшення лімфатичних вузлів без анамнезу запалення в області голови та шиї;
  • випадкове виявлення змін у щитовидній залозі під час обстеження шиї, проведеного за іншими показаннями;
  • підозра на процес росту органу;
  • у людей із генетичними синдромами, схильними до новоутворень щитовидної залози;
  • у пацієнтів після лікування променевою терапією в області шиї.
Яку інформацію отримує лікар завдяки УЗД?


УЗД щитоподібної залози дозволяє визначити
  • Основні ознаки органу – вимірювання його розміру, визначення місця розташування та форми, а також структури паренхіми.
Великі розміри визначаються як зоб щитоподібної залози, який може бути або не бути клінічно надмірно активним. Структурні порушення, що виявляються при обстеженні зміною ехогенності, можуть викликати підозру на аутоімунні захворювання щитовидної залози.
  • Особливості вогнищевих змін щитовидної залози – їхнє розташування, розміри, форма та ехогенність.
Останнє дозволяє диференціювати кісти та зміни тканин. Також завдяки обстеженню можна визначити ступінь відділення вогнища ураження від навколишньої паренхіми, наявність кальцифікатів всередині неї чи неоднорідну структуру. А із застосуванням спеціалізованих методик – також її кровопостачання чи ступінь еластичності.


Ці особливості дають змогу запідозрити ризик злоякісного вогнищевого ураження та здійснити подальші діагностичні процедури. Результат ультразвукового дослідження щитовидної залози не є підставою для діагностики раку.


УЗД щитоподібної залози – дуже важливий тест при діагностиці захворювань цього органу. Це дозволяє візуалізувати численні патології та приймати рішення щодо подальших процедур. Це допомагає остаточно поставити діагноз і призначити лікування.

27.01.2021 14:48
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter