• 0

Як правильно співати в мікрофон?

Багато хто з нас любить співати. Хтось робить це вдома, поки нікого немає поряд, а хтось навпаки потребує публіки й бажає вразити інших своєю майстерністю. Спів може стати чудовим способом не лише продемонструвати свій талант, а й вивільнити емоції та покращити настрій. Варто хоч раз завітати до караоке в центрі Львова, щоб чудово провести час у компанії друзів.


Від чого залежить звучання вашого голосу в караоке?


Для того, щоб ваш голос звучав ще краще, варто розуміти, як на це вливає мікрофон. Трохи знань у цій справі дозволять вам краще використовувати пристрій. Зазвичай музика в караоке доволі гучна й вимагає посилення голосу співака. Це може звучати тривіально, але мікрофон відіграє дуже важливу роль не лише тому, що він дозволяє посилити ваш голос, а й тому, що він є інструментом, що впливає на його звучання.


Те, як ми його використовуємо, може допомогти, але також перешкодити спілкуванню. Хоча багато співаків, мабуть, звучали б гірше без мікрофона, це не звільняє їх від набуття належних і здорових навичок співу. Свідоме володіння голосом у поєднанні з можливістю користуватися мікрофоном, безумовно, допоможе краще співати.


Дізнайтеся, як мати справу з динамічним мікрофоном, оскільки вони найчастіше використовуються під час співу в караоке, репетицій і концертів. Коли мова про студійні записи, зазвичай використовуються інші пристрої.


Як тримати мікрофон?
  • Треба брати його на півдорозі між головкою мікрофона й задньою частиною (місцем для дротових кабелів). Тримайте міцно, але не надто стискаючи. Деякі мікрофони мають перемикач ближче до голови, тому будьте обережні, щоб випадково не вимкнути його під час співу. Не варто тримати задню частину мікрофона, тому що легко зрушити кабель і навіть випадково витягнути його.
  • Не тримайте мікрофон за голову (звичайно, якщо не хочете досягти певного звукового ефекту). Це може мати негативний ефект від створення зворотного зв’язку з рештою шляху посилення. Зазвичай таке призводить до скрипучих звуків.
  • Пам’ятайте, що варто уникати наближення мікрофона до звукової системи, оскільки ефект буде подібним. Мабуть, кожен, хто контактував із мікрофоном, відчував, наскільки неприємні такі писки, і як вони «колють» вуха.
  • Коли мікрофон розміщений на штативі, краще навчитися використовувати штатив, щоб встановити пристрій на потрібну висоту. Зазвичай – на рівні рота.
Якщо співак лише співає, а не грає на жодному іншому інструменті, добре придумати, що робити своїми руками. Різні тримачі підставки для мікрофона можуть допомогти. Це залежить від вашої творчості й фантазії. Багато музикантів мають штативи, розроблені спеціально для їхніх потреб, та в караоке з цим простіше.


Пам’ятайте ці поради, коли вирішите співати в мікрофон. Тоді що в караоке, що на сцені ви зможете краще звучати й відчувати себе більш впевнено. Бажаємо успіхів!


26.01.2021 14:12
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter