• 0

Як регулярне вживання кукурудзи впливає на наш організм?

Багатьох людей дуже бентежить кукурудза: це овоч чи вуглевод? Корисно для організму або скрита погроза? Скільки калорій в кукурудзі і чи не нашкодить вживання кукурудзи утриманню дієти?

Технічно кукурудза є членом цілої родини зернових і, на відміну від багатьох родичів, не містить глютену, що робить її гарною альтернативою пшениці. Але це не усі переваги цього шляхетного зерна.

Серед найголовніших властивостей кукурудзи необхідно виділити:

- Цільнозерновий продукт, який захищає здоров'я;

- джерело ключових поживних речовин;

- забезпечує організм антиоксидантами;

- користь для травлення.

Кукурудза - це цільнозерновий продукт

Як цільне зерно кукурудза входить до категорії харчових продуктів, що захищають здоров’я. Численні дослідження пов’язують споживання цільного зерна з меншим ризиком серцевих захворювань, інсульту, раку, діабету 2 типу та ожиріння. Але, звичайно, розмір порції має значення. Спробуйте вибрати ті порції, які відповідають потребам вашого тіла та рівню активності. Для більшості дорослих жінок, корисна порція рівняється один качан кукурудзи, півсклянки смажених в духовці ядер або три чашки попкорну за одне приймання.

Як регулярне вживання кукурудзи впливає на наш організм?


До речі, калорійність попкорну складає 506 калорій. Попкорн містить поліфеноли, що мають потужну антиоксидантну здатність. Помірне вживання попкорну перешкоджає розвитку онкозахворювань та хвороб серця. А ще кукурудзяне зерно багате клітковиною, яка сприяє зниженню цукру в крові і шкідливого холестерину.

Джерело ключових поживних речовин

Кукурудза містить різноманітні вітаміни групи В, а також калій, що підтримує здоровий артеріальний тиск, серцеву діяльність, запобігає м’язовим спазмам та допомагає підтримувати м’язову масу. Кукурудза також постачає приблизно у 10 разів більше вітаміну А, ніж інші зерна. Окрім захисту від зниження когнітивних функцій, вітамін А підтримує імунну систему та допомагає формувати слизові оболонки дихальних шляхів. Міцніші мембрани утворюють кращі захисні бар'єри, щоб мікроби не потрапляли в кров.

Кукурудза забезпечує організм антиоксидантами

Лютеїн та зеаксантин, основні каротиноїди кукурудзи, допомагають захистити ваші очі і зменшують ризик дегенерації жовтої плями та катаракти. Тим часом антиоксидант кверцетин протидіє як гострому, так і хронічному запаленню, а також захищає від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Кверцетин також пов'язаний з апоптозом - послідовністю самознищення, яке організм використовує для знищення зношених або дисфункціональних клітин.

Інші антиоксиданти в синій і фіолетовій кукурудзі виявились особливо корисними в боротьбі із запаленням. Вони також захищають від окисного стресу, дисбалансу між виробленням клітинних шкідливих вільних радикалів та здатністю організму протидіяти їх шкідливому впливу.

Як регулярне вживання кукурудзи впливає на наш організм?


Користь для травлення

Ще одна користь для здоров’я від вживання кукурудзи - ви отримуєте дозу нерозчинної клітковини, яка не розщеплюється і не всмоктується в кров. Нерозчинна клітковина залишається в шлунково-кишковому тракті, збільшує обсяг стільця та допомагає проштовхувати відходи через вашу систему. Це запобігає запорам, зменшує ризик геморою та може допомогти знизити ризик раку товстої кишки. Кукурудзяна клітковина також може допомогти підтримати управління вагою, посилюючи відчуття ситості після їжі.

Ще кілька речей, які потрібно знати

Хоча існує багато типів генетично модифікованої кукурудзи, більшість свіжої кукурудзи на качані не є генетично модифікованими.

Крім того, хоча цільна кукурудза має низький вміст жиру, 1 грам на качан, і цукру 3 грами, не рекомендовано вживати кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози. Високий вміст фруктози сприяє збільшенню жиру в організмі, особливо жиру на животі, а також жирів у крові, які називаються тригліцеридами.
25.01.2021 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter