• 0

Різновиди протезів і їх матеріали

Сучасні зубні протези поділяються на знімні, які дістаються з ротової порожнини для догляду за ними, і незнімні. Такі протези знаходяться в роті людини постійно. Окрему групу становлять різного виду імпланти, які необхідно імплантувати в кісткову масу і вони повинні скласти з нею одне ціле в результаті процесу остеоінтеграції.


Незнімні протези можуть мати вигляд:  • одиночної штучної зубної коронки;

  • металевого, фарфорового, адгезивного мостообразного протеза;

  • металевої або керамічної вкладки;

  • вініра, виконаного з композитного матеріалу або стоматологічного порцеляни.


Якщо пацієнт потребує протезуванні зубними коронками, то вони виготовляються в наші дні з самих різних матеріалів, причому ці коронки матимуть чудову міцність і прекрасну естетичну складову. Коронки на сьогоднішній день виконуються з різних сплавів металів, порцеляни медичного (кераміки), металокераміки.


Металокераміка є ортопедичну конструкцію, всередині якої розміщений литий каркас з металу. Зверху цей каркас покритий керамікою (медичним порцеляною). Коронки з металокераміки мають прекрасну естетичну складову. Однак за деякими показниками коронки, виконані з безметалове порцеляни, перевершують їх. В наші дні для виготовлення металокерамічних коронок застосовується не тільки технологія литва, а й інноваційна технологія фрезерування, що отримала назву CAD \ CAM.


На виробництво керамічних коронок йде медичний фарфор (керамічна маса) або оксид цирконію. Слід зауважити, що керамічні коронки виконуються або за допомогою пошаровим технології нанесення, а потім спікання фарфорового медичного матеріалу в спеціальній печі або за допомогою ще однієї методики.


Друга технологія - це технологія пресування, яка відбувається під величезним тиском і не менш високу температуру. Коронки, виготовлені за допомогою технології пресування, виходять більш надійними, міцними і міцними.


Якщо пацієнт позбувся зуба разом з його коренем, то йому можуть запропонувати встановити мостообразние протезні конструкції. Слід знати, що в цьому випадку здорові зуби, на які будуть вдягатися опорні коронки, піддадуться процедурою препарування і обточування, яка не дуже корисна для них. Далі в спеціальній лабораторії її працівник створить протезну систему, до складу якої увійдуть опорні коронки і міст, який грає роль відсутніх зубів.


При адгезивному протезуванні зубних тканин за допомогою мостовидних протезів виробляється міст з традиційного Светоотверждаємиє композиту безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта. Конструкція виходить не дуже міцною, тому її «армують» скловолокном. Експлуатаційний термін служби такого моста не дуже тривалий, тому він зазвичай використовується стоматологами як тимчасова протезна система.


Протезування за допомогою відновлювальних вкладок має ще одну назву - мікропротезування. Виконаний мікропротез реконструює відтінок і конфігурацію частково зруйнованої зубної тканини. Вкладка - це більш міцна і дорога заміна особливих пломб. Більш привабливо виглядають вкладки з порцеляни.


Ще одним видом мікропротези є вініри. З їх допомогою також реконструюється зубна геометрія і тон. Вініри - це більш дорога і естетично приваблива альтернатива особливих пломб. Але вони менш міцні, ніж зубні відновлюють вкладки.


Що стосується знімних протезів конструкцій, то вони бувають:  • пластинчастими;

  • нейлоновими;

  • бюгельнимі.


На виробництво пластинчастих протезів йде так звана акрилова маса. Адресовані вироби пацієнтам, що страждають повною адентією або тим, у яких ліквідовано кілька зубів.


Основною відмінністю бюгельних знімних протезів систем є наявність у них каркаса, виконаного з металу, а також унікальних замків-кламерів або мікрозамках.


Каркас з металу дозволяє зменшити обсяг пластикового базису протезної конструкції. В результаті бюгельні протези виходять більш мініатюрними і комфортними для застосування. З ними пацієнтові набагато зручніше їсти і вести бесіди. Протези використовуються в основному при частковій відсутності у пацієнта зубних тканин.


Протезні нейлонові конструкції використовуються при частковому або абсолютну відсутність у людини зубних тканин. Нейлон відноситься до категорії еластичних і піддатливих матеріалів, тому вироби з нього влаштовують багатьох пацієнтів. Але у еластичності є як позитивні, так і негативні властивості.

25.01.2021 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter