• 0

Лапароскопічне видалення простати: щадна альтернатива відкритій операції

Пухлини передміхурової залози є найбільш часто діагностованими новоутвореннями в чоловіків у Західній Європі та США. В Україні вони займають друге місце за захворюваністю після раку легенів. І статистичні показники продовжують неухильно зростати.


Існує багато методів лікування раку. Однак багаторічний практичний досвід і результати досліджень показують, що радикальна простатектомія є найефективнішим з них, особливо якщо йдеться про локалізовані пухлини.


На жаль, в Україні майже у чверті хворих рак діагностується на IV стадії захворювання, коли є віддалені метастази та ймовірність радикального лікування істотно знижується. Основна причина цього – недостатня поінформованість українців про проблему раку простати й низький рівень онкологічної допомоги. Багато чоловіків уникають лікарень, звертаючись до них лише у крайніх випадках, а деякі з них відмовляються від лікування навіть попри поставлений діагноз. Причому вони бояться не стільки самої операції, скільки необхідності тривалого відновлення.


Сучасна медицина пропонує розв’язання цієї проблеми. Лапароскопічна простатектомія – це безпечна й ефективна альтернатива стандартному відкритому видаленню передміхурової залози. При рівних показниках успішності вона пов'язана з набагато меншим дискомфортом для пацієнта.Що таке лапароскопічна простатектомія?


Відкрита операція передбачає отримання доступу до простати через один великий розріз. При цьому м'які тканини значною мірою травмуються. Лапароскопічний підхід дозволяє уникнути цієї проблеми. Хірург робить 5 невеликих проколів (портів) у черевній стінці. До порту, розташованого в області пупка, вводиться лапароскоп – гнучка трубка з джерелом світла й відеокамерою на кінці. Решта портів потрібна для введення мініатюрних хірургічних інструментів.


За своїми діями хірург спостерігає на великому моніторі комп'ютера, на який передається деталізоване й багаторазово збільшене зображення операційного поля. Завдяки цьому лікар може виконувати точні маніпуляції з такими делікатними структурами, як кровоносні судини та нерви.


За допомогою лазера передміхурова залоза й лімфатичні вузли відокремлюються від навколишніх тканин. З тіла пацієнта лікар видаляє їх, використовуючи спеціальний ендоконтейнер. Операція проводиться під загальною анестезією та займає приблизно 3 години.


Переваги мінімально інвазивного видалення передміхурової залози


Оскільки малоінвазивна простатектомія дозволяє уникнути травмування тканин, цей метод хірургії пов'язаний з меншим терміном госпіталізації. Додаткові плюси:  • мінімальний ризик кровотечі й інфекції;

  • зменшення ймовірності розвитку постопераційного спайкового процесу;

  • відсутність великих рубців (шрами після лапароскопії практично непомітні);

  • зниження больового синдрому.


Та одна з головних переваг – швидке відновлення. Більшість пацієнтів можуть вставати вже на наступний день після операції. Виписка зазвичай відбувається через 3 доби. Понад 90% хворих можуть повернутися до звичайної діяльності вже через 2-3 тижні після операції.Мінімально інвазивні операції на Закарпатті


Простата оточена нервами й іншими структурами, які відповідають за нормальне сечовипускання та статеву функцію. Тому хірург повинен мати високу кваліфікацію й великий досвід, щоб не пошкодити навколишні тканини. Клініка Біляка – це одна з небагатьох медичних установ на Закарпатті, де подібні операції успішно проводяться лапароскопічним шляхом. Хірурги клініки роблять все можливе, щоб звести до нуля можливі ускладнення, такі як нетримання сечі та еректильна дисфункція. Завдяки їхній майстерності подібні побічні ефекти зустрічаються дуже рідко.


Директор клініки, Біляк Степан Томович, заслужений лікар України, свого часу взяв активну участь в інтеграції мінімально інвазивних методик до повсякденної хірургічної практики. Саме він першим у країні видалив жовчний міхур лапароскопічним шляхом.


Крім терапевтичної складової, керівництво клініки приділяє велику увагу комфорту пацієнтів. Кожен з них забезпечується окремою палатою, оснащеною всім необхідним. Раціон харчування хворих розроблений дуже ретельно та містить страви, виготовлені тільки з екологічно чистих продуктів.


У клініці Біляка практикується європейський підхід до медичного обслуговування. Тому тут на вас не будуть чекати сюрпризи у вигляді несподіваних фінансових витрат на медикаменти, гонорари лікарів, терапевтичні процедури. В ціну операції вже закладені всі витрати, і вона остаточна.


Не забувайте про те, що своєчасне звернення за медичною допомогою – це запорука успішності лікування. Тому, якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, не відкладайте візит до лікаря, запишіться на консультацію прямо зараз.

19.11.2020 15:28
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter