• 0

Документи для оформлення ліцензії МОЗ України

Для того, щоб розпочати бізнес у сфері охорони здоров'я, необхідна ліцензія МОЗ України. Її отримання вимагає певної підготовки, що полягає у зборі пакету документів згідно із чинним законодавством.


Документи для оформлення ліцензії МОЗ України

Перш за все, для більшості медичних закладів окрім тих, що надаватимуть виключно первинну медичну допомогу, обов'язковим етапом підготовки до ліцензування є проходження експертизи Держпродспоживслужби та отримання відповідного висновку, який часто також називають актом СЕС. Він має засвідчити відповідність наявних приміщень чинним санітарним нормам. Коли перший крок зроблено, залишається перейти до підготовки основних документів, якими є:


  • заява;


  • відомості про наявний штат працівників та стан оснащення;


  • опис.


Заява для ліцензування медпрактики


В заяві вказуються реквізити медзакладу та інша ключова інформація. Дуже важливо прописати повну та правильну назву медустанови, коректний код та адресу. Всі пункти заяви необхідно заповнювати дуже уважно та не забути про підпис ліцензіата.


Дані про МТБ та кадри для ліцензії МОЗ


Даний документ вважається найбільш об'ємним й найскладнішим для заповнення.


По-перше, слід вказати напрями, за якими буде вестися медпрактика. В цьому пункті варто зазначати лише ті спеціальності, які підлягають ліцензуванню.


По-друге, необхідно перелічити види медичної допомоги, які буде надавати заклад. Ці види мають відповідати заявленим спеціальностям, рівню та профілю діяльності установи.


По-третє, необхідно зазначити назву юрособи та адресу клініки чи кабінету, тобто, всі дані для оформлення вивіски медзакладу.


По-четверте, слід вказати установчі папери та структуру закладу охорони здоров'я.


По-п'яте, обов'язковою умовою є зазначення реквізитів документа, що надає право на використання приміщення, наприклад, це може бути витяг з держреєстру або договір оренди, а також реквізити акту СЕС та відомості про матеріально-технічну базу.


По-шосте, слід зазначити інформацію щодо метрологічної повірки обладнання.


По-сьоме, ліцензія на медичну практику вимагає надання інформації щодо освітнього та кваліфікаційного рівня медперсоналу, а також стажу роботи за спеціальністю керівника закладу.


Опис документів для ліцензії на медичну практику


Найпростіший документ, проблем з яким зазвичай не виникає, це опис тих паперів, які подаються разом із заявою до Міністерства охорони здоров'я України.


Після отримання всіх паперів МОЗУ має протягом наступних десяти робочих днів ухвалити рішення про ліцензування або відмову у цьому із обґрунтуванням її причин.

15.11.2020 15:48
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter