• 0

Що краще обрати: пелети чи дрова?

Майже прийшов опалювальний сезон, тому треба міркувати про виріб твердого палива. Зараз на ринку з’явилися пелети, які відразу ж стали популярні серед власників твердопаливних котлів. Чи вони кращі ніж дрова? І що більш вигідно придбати на цей сезон.


Переваги пелетів


Пелети мають вигляд спресований гранул з дерев’яної стружки. На жаль, через це їх не можна відразу ж засипати у котел, для цього потрібно придбати спеціальний пальник. Ці витрати добре окупуються завдяки низькою ціною самого палива. Така вартість пояснюється тим, що пелети виготовляються з відходів виробництва, які не можуть коштувати забагато.


До їх переваг також відносять:
  • велика кількість виділеного тепла;
  • рівномірна видача тепла;
  • ніякого іскріння, тобто немає загрози загоряння;
  • повністю екологічний продукт ж можливістю використання золи як удобри.
Також для переходу на цей вид палива не треба спеціального дозволу для того, щоб переобладнати котел. А якщо є потреба в новому обладнанні, то можна відразу купувати спеціальний пелетний котел. Таке обладнення працює практично без диму та чаду, та може бути повністю автоматизовано.


Ціна за тонну пелетів десь у півтора рази нижча, ніж ціна за тей самий об’єм дрів. Це один із найважливіших аргументів саме на користь цього виду палива. Вони легші за дрова, тому вартість доставки великих об’ємів в будь-який населений пункт нашої країни не буде дорогим.


А може дрова?


Дрова вважаються найпопулярнішим видом твердого палива. Треба пам’ятати, що вони повинні буди достатньо вологими (приблизно 12-15% вологості) та зберігатися правильно. І, звичайно, відносно висока ціна.


Дрова вважаються дешевим пальним, якщо заготовлювати їх самостійно. Але це заборонено законом України! Дрова в потрібній кількості можна купити у офіціальних продавців, які в свою чергу придбали їх у лісорозсадниках.


Найпопулярніший вид дров — дубові. Саме ця порода дерев забезпечує високу тепловіддачу, не дає багато диму та чаду. Можна купити дрова в Київі в необхідній кількості на весь холодний сезон. Це збереже кошти та захистить власника твердопаливного котла від зростання цін.


На перший погляд важко вибрати між дровами та пелетами. Кожен господар обирає в залежності своїх потреб та фінансових можливостей. Але треба пам’ятати, що будь-яке пальне треба правильно зберігати, щоб попередити їх пошкодження. Тому краще зберігати дрова, вуголь або пелети подалі від води, сонця та відкритого вогню.

06.11.2020 08:08
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter