• 0

Як вигідніше обміняти валюту

Для багатьох українців коливання курсу валюти – важлива проблема. Чимало людей працюють за кордоном. Ще більше – отримують перекази від родичів. Які працюють за кордоном та надсилають рідним перекази в доларах чи євро. Насправді є кілька важливих нюансів, про які слід знати тим, хто хоче поміняти долари в Черкасах або в будь-якому іншому місті України.

Найбільше легкий шлях – поміняти валюту в обмінному пункті. Проте слід знати, що курси обмінників в різних кінцях вашого міста відрізняються одне від одного. У центрі він буде на гривню-другу вищим, ніж, наприклад, у будь-якому зі спальних районів.

Надійніше обміняти валюту в банківському відділенні. Ризик бути обдуреним у таких випадках – мінімальний. Обмін валюти здійснюється в банківських відділеннях усіх комерційних та державних банків по всій території України. Паспорт слід пред’являти лише в тих випадках, коли ви хочете обміняти крупну суму грошей – від 150 тисяч гривень.

Також можна зняти готівку в банкоматі. Маючи на банківській карті відповідну суму в гривнях, можна запросити обмін на долари або євро. Як правило, курс обміну в банкоматі вигідніший, ніж у касі комерційного банку.

Останнім часом чимало людей обмінюють валюту через біржу. Це трішечки складніше, ніж решта способів. Тому на цій операції є сенс зупинитися більш докладно. Перш за все, слід визначитися – яка саме брокерська кампанія стане посередником між вами та комерційною біржею. Порада: ліпше звернутися до брокерів, що мають значний досвід та надають широке коло різноманітних послуг. Після цього відкриваємо брокерський рахунок та вносимо туди необхідні кошти. Далі обираємо спосіб, в який ми хочемо отримати валюту на біржі. Можна доручити здійснення цієї операції брокеру. Також можна зробити це самостійно. Завершальний етап – купівля доларів або євро по вигідному курсу та виведення їх на ваш брокерський рахунок.

На думку експертів, коливання валютного курсу в Україні мають певні закономірності, які можна відстежувати. Системно в Україні валютний курс зростає в зимовий період та поступово знижується з наближенням літа. А от восени постійно спостерігаються стрибки уверх-вниз. Тому універсальний висновок такий – купляти долари чи євро краще влітку. А продавати валюту вигідніше взимку.

Так само звертаймо увагу на місячні коливання. Гривня почувається біль впевнено на початку місяця, а наприкінці – просідає.
14.09.2020 12:58
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter