• 0

Антисептик для рук: потенційні небезпеки та як їх уникнути

В червні центральна влада нашої країни розпочала суттєве послаблення карантинних обмежень. Проте переклала відповідальність за конкретні рішення на владу місцеву. З одного боку ці рішення можуть видатись дивними. Адже карантин був запроваджений в часи, коли кількість нових позитивних аналізів на коронавірусну хворобу була в рази менша, ніж зараз. Проте рішення цілком логічне та обґрунтоване. Довго тримати економіку "на паузі" просто неможливо. Тим більше в нашій державі, де ні уряд, ні підприємці, ні більшість населення не мають заощаджень, які б дозволили протриматись кілька місяців.

Як виживати в таких умовах? Перш за все − дбати про власну безпеку. Намагатись уникнути самої можливості зараження. І перший помічник в цій справі − антисептик.

Антисептик для рук: потенційні небезпеки та як їх уникнути


Можливі ризики

Зараз чи не в кожному магазині можна придбати на касі пляшечки із прозорою чи підфарбованою рідиною та написом "антисептик" на етикетці. Проте немає жодної гарантії, що всередині міститься речовина, здатна ефективно боротись із вірусами та іншими збудниками захворювань. На відміну від лікеро-горілчаних виробів чи косметики, в нашій державі просто немає таких самих суворих правил для антисептиків.

Неможливо покладатись на порядність та ефективність контролюючих органів, якщо для їх роботи не створена нормативно-правова база, немає чітких прописаних інструкцій, стандартів та процедур.

Інше питання − фінансове. Якщо ви оберете надто дорогий антисептик та будете використовувати його дуже економно, загубиться сама суть процесу дезінфекції.

Адже кожного разу треба брати стільки рідини, скільки потрібно для знищення хвороботворних мікроорганізмів. Та й протирати руки потрібно якомога частіше. Якщо ви одного разу застосуєте антисептик, а іншого − вирішите зекономити, ймовірність заразитися суттєво зросте.

Розв'язання проблеми

Найкращим рішення − самому виготовити антисептик, використовуючи для цього доступні інгредієнти. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), розуміючи, що більшість країн світу стикнеться з тими самими труднощами, опублікувала рецепт такого розчину. Й рекомендує використовувати саме його.

Рецепт дуже простий, потрібно всього 4 інгредієнти:

1. Етиловий спирт 96%

2. Перекис водню 3%

3. Гліцерин 98%

4. Вода. Бажано − дистильована.

Навіть якщо купувати ці речовини в найближчому магазині, собівартість одного літру антисептика складе менш як 100 гривень. Середня ринкова ціна готових розчинів − приблизно в чотири рази вища.

Рецепт: змішати компоненти у пропорції частин 8,33 спирту − 0,417 перекису водню − 0,145 гліцерину та 1,105 води. Для цього підійде будь-яка посудина, що закривається герметично.

Також спеціалісти ВООЗ рекомендують зафарбувати розчин будь-яким барвником. Аби випадково не сплутати його з напоєм та не вжити в їжу. Слушне зауваження.

Як бачите, для того, щоб суттєво підвищити рівень власної безпеки, не потрібно витрачати багато коштів. Достатньо лишень докласти зусиль та не забувати використовувати антисептик якомога частіше. Краще − кожного разу після того, як довелось торкатись поверхонь, на яких потенційно могли бути хвороботворні мікроорганізми.

Джерело - https://spirt-opt.top
15.06.2020 15:28
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter