• 0

Тим, хто цінує віскі

Щороку в Україні зростає кількість поціновувачів та навіть палких шанувальників віскі. На думку аналітиків ринку алкоголю, вже найближчим часом сукупний продаж віскі в європейських країнах наздожене сукупний продаж горілки. Тому в Україні ті, хто смакує елітний віскі у Львові, перебувають у тренді…

Віскі – надзвичайно цікавий міцний алкогольний напій. На його кінцевий смак впливає безліч факторів. Найважливіші фактори наступні:

- країна виробництва (або регіон);
- якість води (наприклад, чим менше в ній заліза – тим краще смакові якості);
- якість солоду;
- матеріал, з якого зроблені діжки, в яких зберігають віскі; кожна деревина по-своєму впливає на смак).

Якщо хто не знає : односолодовий віскі ніколи не розбавляють колою та не додають шматочки льоду. Максимум, який допускається – трішки чистої води. Вона дасть можливість елітному віскі в Києві «розкрити» смак та зробить аромат більш насиченим.

Три роки: таким є мінімально допустимий термін витримки односолодового віскі. Це непорушне правило, встановлене виробниками ще на початку 20-го століття. Порушувати його нікому не дозволяється.

Як це не дивно, але найбільше віскі у світі виробляють в …Індії. А у Франції віскі – напій більш популярний за національну гордість – коньяк. При цьому віскі має майже невичерпний термін зберігання. Якщо умови зберігання дотримуються неухильно, віскі не втрачають свій неповторний смак надзвичайно довго. Ну, кілька століть – це точно.

Незаперечною перевагою віскі є низька калорійність цього напою. Він майже не містить цукру. Тому якщо ви полюбили віскі і вживаєте його регулярно, на вашій талії, стегнах та інших місцях це ніяк не відіб’ється. І ще одне: віскі містить у своєму складі речовини, що запобігають розвитку онкологічних та серцево-судинних захворювань.

Цікавий факт: при зберіганні віскі випаровується. Фахівці називають показник у 2 відсотки – саме стільки віскі випаровується з діжок за один рік збереження.

До речі, найавторитетнішим у світі виробником віскі вважають Шотландію. Так само знавці й спеціалісти цінують віскі, що виробляється в США, Японії, Ірландії та Канаді.

Найважливіша сировина для виготовлення віскі – солод. Однак в США віскі виробляють навіть з жита й кукурудзи. За великим рахунком, щоб зробити якісний віскі, в нагоді може статися будь-яке зерно. Хоча найавторитетніші в світі шотландці переконані: правильний віскі може бути виготовлений тільки з солоду.
12.05.2020 11:08
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter