• 0

Організація дільниці кузовного ремонту

обладнання для СТО


Від організації дільниці кузовного ремонту та фарбування автомобілів залежить якість, швидкість та прибутковість фірми при наданні послуг. Але дуже часто при плануванні виникають багато запитань: яких розмірів підібрати приміщення, як правильно обладнати приміщення згідно вимог контролюючих органів, яке обладнання для СТО необхідне для ремонту автомобілів, яка кількість персоналу повинна бути, і так дальше. Запитань виникає багато, але вони всі вирішуються при вірному дотриманні вимог до даного виду ремонту та вимог контролюючих органів.


Приведемо загальні вимоги до кузовної дільниці та необхідний перелік обладнання для кожного із постів. Для зручності будемо описувати кожний пост з вимогами і переліком обладнання для автосервісу блоками. Опис дільниці і кожного поста відповідає схемі, яка приведена вище. Наведений опис постів та їх кількість, перелік обладнання та інструменту не є догмою, кожний власник майбутнього автосервісу сам повинен визначатися з вкладенням ресурсів на організацію та облаштування автосервісу.


Ділянка кузовних робіт.


Пост розбирання-збирання автомобіля.


Необхідні розміри поста - 5000х7000 мм. Необхідні стелажі для складування розібраних частин автомобілів. Наявність інструментального возика з наборами інструментів. Розетки 220V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Пневматичний вихід (за необхідністю) для використання пневматичних інструментів, із системою фільтрів та маслорозпилення. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності. Повинен бути водяний стік. Над робочим постом необхідно обладнати витяжку. Пост повинен бути відгороджений від решта постів.


Пост відновлення геометрії кузова.


Необхідні розміри поста - 5000х7000 мм. Необхідне обладнання для поста відновлення геометрії кузову автомобіля: рихтувальний стенд з вимірювальною системою або електронною лінійкою; зварювальний напівавтомат; спотер та апарат для контактного зварювання; апарат плазмової різки металу; інструментальний возик з наборами інструментів; набір рихтувальника; спеціальні набори та устаткування для рихтувальних робіт; комплект пневмоінструменту; мобільний стелаж для складування розібраних частин. Також необхідно передбачити пневматичні виходи для підключення пневмоінструменту та рихтувального стенду, із системою фільтрів та маслорозпилення. Розетки 220V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Розетки 400V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Над робочим постом необхідно обладнати витяжку. Пост повинен бути відгороджений від решта постів. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності. Вогнегасники та засоби пожежогасіння.


Пост мілкого ремонту з підіймачем.


Необхідні розміри поста - 5000х7000 мм. Підіймач двохстійковий електрогідравлічний або електромеханічний вантажопідйомність до 4000 кг. Інструментальний возик з наборами інструментів. Пневматичні виходи, для підключення пневмоінструменту, із системою фільтрів та маслорозпилення. Малярний возик для витратних матеріалів та інструменту. Зачисна машинка для обробки зварювальних швів – 1 шт. Шліфувальна машина з круглою підошвою з пилевідведенням - 1 шт. Розетки 220V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Розетки 400V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Над робочим постом необхідно обладнати витяжку. Пост повинен бути відгороджений від решта постів. Пост безпосередньо знаходиться біля поста відновлення геометрії кузова і всі агрегати можна використовувати сумісно. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності. Вогнегасники та засоби пожежогасіння.


Ділянка малярних робіт.


Пости підготовки автомобіля під фарбування - 4 пости.


Необхідні розміри одного поста – 5000х7000 мм. Малярний возик на кожний пост окремо. Шліфувальні машини з круглою підошвою діаметром 150 мм з пилевідведенням 4 шт. на 4 поста. Шліфувальна машинка з прямокутною короткою підошвою 115х230 мм з пилевідведенням 1 шт. на 4 поста. Шліфувальна машини з прямокутною довгою підошвою 70х420 мм з пилевідведенням 1 шт. на 4 поста. Порохотяги з витяжною потужністю на дві машинки 2 шт. на 4 поста, або порохотяг з витяжною потужністю на одну машинку 4 шт. на 4 поста. Інший варіант: обладнати рухомим відкидним плечем довжиною 6 метрів на два поста з порохотягом потужністю на дві машинки. Обдувальний пістолет 2 шт. на 4 поста. Пістолет для накладання герметиків 2 шт. на 4 поста. Набори додаткових інструментів для підготовника: шпателі, шліфувальні колодки, підставки, козлики для елементів. Розетки 220V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Над робочим постом необхідно обладнати витяжку. Пневматичні виходи, на випадок використання пневматичних шліфувальних машин, із системою фільтрів та маслорозпилення. Пневматичні виходи із системою фільтрів для обдування автомобіля. Над постами необхідно обладнати витяжку. Водяний стік 2 шт. на 4 поста. Вузол водопостачання 2 шт. на 4 поста. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності.


Пост мілкого пофарбування та ґрунтовки автомобілів.


Розміри визначаються з готового обладнання для таких видів робіт, як варіант 4000х7000х2800 мм. Інфрачервона короткохвилева сушка. Пульверизатор для нанесення ґрунту 1 шт. Пульверизатори для нанесення фарби та лаку 2 шт. Додаткові підставки та приналежності. Вентиляційні агрегати поста повинні бути винесені за стінку, згідно вимог вибухонебезпечності. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності та бути потужністю не менше 900 люкс. Потік повітря повинен бути не менше 19000 - 20000 м.куб/год.


Пост пофарбування - фарбувально-сушильна камера.


Розміри визначаються з готового обладнання але не менше 4000х7000х2800 мм. Повинна бути передбачена рециркуляція для підвищення ККД фарбувально-сушильної камери. Обігрів визначається з економічної сторони. При виборі типу обігріву, необхідно враховувати ціни на дизпаливо та газ, і при цьому врахувавши розхід дизпалива та газу. Вентиляційні агрегати повинні бути винесені за стінку, згідно вимог вибухонебезпечності. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності та бути потужністю не менше 900 люкс. Потік повітря повинен бути не менше 24000 м.куб/год. Пульверизатори для накладання фарби та лаку 2 шт.. Додаткові підставки та приналежності. Згідно вимог охорони навколишнього середовища, камера повинна бути обладнана блоком очистки повітря з вугільними фільтрами.


Пост поліровки.


Необхідні розміри поста - 5000х7000 мм. Малярний возик. Полірувальна машинка 1-2 шт. Набори додаткових інструментів. Розетки 220V/50Гц, які повинні бути із захисною кришкою. Водяний стік. Вузол водопостачання. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності. Пост повинен бути відгороджений від решта постів.


Пост підготовки та складування лакофарбових та розхідних матеріалів.


Змішувальна машина для фарби. Стіл для підготовки лакофарбових матеріалів. Комп'ютер з програмним забезпеченням. Стелажі для складування матеріалів. Вузол водопостачання. Світильники повинні відповідати вимогам захисту по вибухонебезпечності. Над робочим постом необхідно обладнати витяжку. Окремо необхідно обладнати місце для проведення пробних напилень кольору з витяжкою.


Загальні вимоги до всієї дільниці.


Проїзд між постами повинен бути не менше 6 метрів. Повинно бути два виїзди. Ізоляція всіх електрокабелів та їх прокладення повинно відповідати вимогам по вибухонебезпечності. Всі розетки та обладнання повинно бути заземлено. Світильники повинні бути збоку і з верху, потужністю освітлення не менше 650 люкс, крім камери та поста мілкого пофарбування. Дільниця повинна бути обладнана постами пожежогасіння. Якщо передбачається дільниця, як окрема будова, необхідно передбачити компресорну, щитову, місце для начальника дільниці (майстра-приймальника), роздягальню, душову та санвузол.


Для забезпечення повного використання ресурсів кузовної та малярної дільниці, штат робочого персоналу, як варіант, можна встановити такий:


Начальник дільниці (майстер-приймальник) - 1 особа. Пост розбирання-збирання автомобіля, пост відновлення геометрії кузова, пост мілкого ремонту з підіймачем - 2 особи. Пост підготовки автомобіля під пофарбування, пост поліровки на 4 поста - 2 особи малярів, 4 особи підготовників. Пост підготовки та складування лакофарбових та розхідних матеріалів - 1 особа. Всього необхідно 10 осіб.


На останок бажано відмітити, що при організації та облаштуванні будь-якого виду автосервісу, необхідно спочатку обрахувати майбутній економічний потенціал автосервісу з врахуванням надання послуг, коштів на обслуговування обладнання, коштів на заробітну плату працівникам, коштів на забезпечення дільниці енергетичними ресурсами та інше.


Матеріал підготовлений по матеріалам сайту


www.stolviv.ho.ua - Обладнання для автосервісу

17.01.2013 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter