• 0

Як правильно підібрати післяопераційний бандаж

Як правильно підібрати післяопераційний бандаж Часто для якомога швидшого поновлення після серйозних хірургічних операцій лікарі призначають пацієнтам носіння післяопераційного бандажу. З якою метою це робиться і які функції виконує бандаж грижовий паховий?

Коли призначають бандажі?Найчастіше подібні бандажі призначаються після проведення операцій в області черевної порожнини. Це дозволяє, зокрема:

- прискорити процеси рубцювання швів після операції;
- надійно захищає шви від різноманітних інфекцій;
- дає можливість органам перебувати в природному положенні, без хибних зміщень;
- помітно пом’якшує біль та інші неприємні відчуття;
- істотно зменшує ризик появи грижі;
- сприяє зникненню набряків та гематом;
- поновлює еластичність шкіри.

Далеко не кожен лікар може призначити паховий бандаж або бандаж при пупковій грижі на післяопераційний період. Є чимало медиків, які не є прихильниками подібного виду відновлення. До того ж, наприклад, після звичайного апендициту бандаж не призначається. Достатньо накласти звичайнісіньку пов’язку. Так само бандаж не слід носити в разі незадовільного стану швів після операції – якщо на шви погано загоюються, є кровотеча.

Але у переважній білості випадків після звичайний бандаж або бандаж паховий односторонній вам призначать після видалення грижі або після резекції шлунку. Так само – після значної кількості пластичних операцій. Зокрема, після відкачування підшкіряного жиру.

Критерії, за якими слід підбирати бандажіБандажі при паховій та пупковій грижі слід підбирати, виходячи з наступних критеріїв.

По-перше, слід правильно підібрати розмір. Перед вибором за допомогою сантиметру треба заміряти талію. Бандаж повинен міцно обхопити тіло, однак не повинен надмірно стягувати. Помилки тут неприпустимі. Адже надмірно великий за розміром бандаж не зможе належним чином зафіксувати органи. А от замалий здатен завдати людині непоправної шкоди: порушенню кровоточу, відмиранню тканин.

По-друге, необхідно звернути увагу на матеріал, з якого пошитий бандаж. Вони неодмінно мають бути зроблені з тканин, які добре вентилюються, або достатньо гіпоалергійні. Тількі такі бандажі забезпечать потрібні умови для відновлення внутрішніх органів шкіри в місці розрізів. Шкіра під ними не буде пітніти, а шви – залишатимуться сухими. Гарний вибір – бандажі з прогумованого латексу або хлопку.

По-третє, бандаж повинен бути з багаторівневим регулюванням. Тоді його легше буде підігнати під належний розмір. Обов’язково вперше бандаж треба приміряти у присутності лікаря, який зверне увагу на ці та інші важливі моменти…

07.04.2020 13:53
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter