• 0

Як виховують дітей в різних країнах?

Не секрет, що в різних країнах дітей виховують по-різному. На виховання впливає безліч факторів: особливості культури, релігійна приналежність, менталітет. Іноді традиції бувають діаметрально протилежними. Поговоримо про особливості виховання дітей в залежності від країни проживання. Стаття з сайту для дітей https://teremok.com.ua/ua/


Як виховують дітей в різних країнах?

Вірменія


У Вірменії діти - це культ. Вірмени дітей обожнюють, по-доброму балують, присвячують себе дітям і витрачають велику частину життя на сім'ю. У вірменських сім'ях рідко буває менше двох дітей, а вже якщо вважати всіх двоюрідних і троюрідних братів і сестер, але сім'ї виходять воістину величезними. У зв'язку з цим вірменські діти з дитинства знають, як доглядати за малюками і як вести себе з тими, хто молодший. У вірмен прийнято влаштовувати великі застілля на всю величезну родину, дітям в цей час дозволено все - голосно сміятися, бігати, шуміти, базікати і всіляко проявляти свою «дитячість».


Перше і найважливіше, чого в Вірменії вчать дітей - це поважати старших, зокрема, своїх батьків. Для вірмен природно, що тридцятирічний доросла людина буде телефонувати батькам і попереджати, куди він їде і коли повернеться, а батьки, в свою чергу, будуть постійно дзвонити і запитувати свого дорослого дитини, де він і з ким. Подібний контроль в Вірменії контролем не рахується, що вже тут говорити про дітей - батьки завжди в курсі всіх переміщень свою дитину. До того ж, вірмени своїх дітей беруть всюди з собою - і в ресторан, і в гості, і на весілля, діти тут гуляють разом з батьками до ночі, і це не забороняється.


Культ дітей тут поширюється не тільки на своїх дітей, а й на чужих. Якщо Ви прийдете з малюком в ресторан, то все офіціанти забудуть про свою роботу і почнуть грати з дитиною. Вірмени не сприймають дитину як перешкоду: дитячий крик, плач або біг тут не прагнуть припиняти, навіть якщо мова йде про музеї.


Грузія


Ставлення до дітей в Грузії кілька схоже з відношенням їх сусідів - вірмен. Діти в Грузії - це найважливіше, вони завжди на першому місці. Грузинка, з якої я розмовляла, порівняла значимість дитини із значущістю бога, а плач дитини - з війною, тобто з тим, чого бути не повинно і що потрібно в максимально короткі терміни виправити, якщо це сталося.


Грузинським дітям дозволено абсолютно все - сидіти на голові, голосно вести себе в громадських місцях, штовхатися - це вважається тут цілком адекватною поведінкою.


У Грузії нормально, якщо до вашої дитини підійде незнайомий чоловік і візьме його на руки або загляне прямо в коляску, щоб поуміляться малюкові, дізнатися його ім'я і вік. Навіть просто проходить повз людина може відкласти свої справи і завести з вашою дитиною діалог.


Тут велике значення приділяється зовнішньому вигляду дитини - одяг повинен бути максимально красивою і модною. Головна традиція грузин - помпезно відзначати дитячі дні народження. Лімузини, ресторани, фотографи і відеозйомка, величезна кількість гостей будь-якого віку - не кожна сім'я може це потягнути, але всі прагнуть зробити це свято найбільш запам'ятовується і щасливим.


Німеччина


Німецька сім'я - це мама, тато і дитина. Бабусі і дідусі досить рідко беруть участь у вихованні дітей, тут це - відповідальність лише тат і мам. Молоді батьки в Німеччині ставляться до всього просто - відразу відселяють новонародженої дитини в окрему кімнату, не завжди вітають грудне вигодовування, гуляють з коляскою не кожен день. В цілому, вони не «випадають» з соціального життя при народженні малюка, продовжуючи вести той спосіб життя, який був у них і раніше. Мами рано виходять на роботу, не змагаючись з іншими мамами, чия дитина швидше сіл або встав.


Підросли малюки в Німеччині можуть нескінченно возитися в бруді на дитячому майданчику - тут не заборонено бруднитися, батьки спокійно ставляться до такого пізнання навколишнього світу. Німецькі мами і тата запросто можуть залізти разом зі своєю дитиною на гірку або дерево, не боячись осуду, і брати безпосередню участь у всіх дитячих іграх. Діти досить вільні, в Німеччині не прийнято карати або щось забороняти, всі проблеми вирішуються шляхом діалогу і довгих розмов.


Дитячі садки тут побудовані за іншим принципом, ніж в Росії, в них дуже пильна увага приділяється питанню адаптації. При вступі дитини в садок батькам видається пам'ятка про те, як вести себе, щоб згладити звикання до нового місця. Наприклад, в німецьких садах прийнято віддавати малюкові якусь мамину річ, щоб він знав, що мама повернеться і за ним, і за цією річчю.


Проте, в Німеччині досить жорсткі правила при вступі дитини до школи, є список того, що дитина повинна вміти робити. Якщо малюк щось з цього списку не робить, то в престижну школу він потрапити не зможе. Відповідно, багато дітей відчувають на собі тиск з-за цього.


Німеччина - досить вільна країна, в якій вихователі і вчителі можуть бути з пірсингом і татуюваннями, а діти позбавлені гендерних стереотипів - хлопчики спокійно можуть грати з ляльками, а дівчатка - з машинками.


Франція


Французькі батьки зберігають спокій за будь-яких обставин. На дитячі істерики реагують максимально спокійно - просто стоять і чекають, поки дитина прийде в себе. Тут не прийнято робити зауваження і розмовляти з чужими дітьми. Якщо ваша дитина шумить в автобусі, то жоден француз не дозволить собі зробити зауваження вам чи вашій дитині. Проте, французькі діти привід для зауважень дають досить рідко - гучних розваг немає в їх менталітеті.


Є у Франції і свої складності. Наприклад, по середах не працюють дитячі садки. Вважається, що в цей день тижня дитина повинна відвідувати секції та гуртки за інтересами. Зрозуміло, працюючим батькам досить складно побудувати свій графік так, щоб звільнити цілий день. До того ж, у дитячих садків є навіть канікули, і всі французькі батьки ламають голови, куди ж відправити в цей час дитину, щоб не втратити роботу.


Великобританія


Англійські батьки не з тих, хто буде хвалитися досягненнями своїх дітей. Швидше, навпаки, вони будуть всіляко принижувати гідності своїх нащадків, скаржачись друзям і знайомим на нестерпність характеру або згубні захоплення. Але справжній англієць знає, що за цим удаваним невдоволенням варто приховане хвастощі, і в цьому вмінні англійці змагаються один з одним. Але, незважаючи на це, в Великобританії ніхто і ніколи не дозволить собі сказати погано про дитину свого співрозмовника - засуджувати, згідно з етикетом, можна тільки своїх дітей, роблячи вигляд, що ви дуже незадоволені їх нестерпним характером.


Є у англійців і цікава традиція: так званий «вільний рік» між школою і університетом. Як правило, на цей рік вчорашні школярі відправляються в подорож по різних країнах, щоб подивитися, як живуть люди в іншому світі, або пробують себе в різних професіях. Досить часто на цей рік хлопці йдуть в волонтерство та благодійність, допомагаючи біднішим країнам.


США


Американська система виховання в корені відрізняється від інших систем. Тут діти виховуються в умовах вседозволеності, їх ніхто не лає і не карає, максимум - позбавляють планшета.


Картина, яка вразить українців в США - це п'ятирічна дитина в колясці, в памперсі і з соскою. Тут не відучують дітей від цих принад, створених для немовлят, а використовують до переможного. Батьки найчастіше виходять на роботу, коли дитині виповнюється 6 тижнів, займаються своєю кар'єрою, а дитина відправляється в яслі.


Американці дуже просто ставляться до гігієни і здоров'ю - малюків з нежиттю водять в дитячий сад, пляшку без кришечки можуть покласти в сумку, а потім дати її дитині, з народження дають дітям молоко з холодильника, чи не гріючи. Одягають дітей теж досить прохолодно - в +10 дитина може бути без шкарпеток і шапки, і це вважається нормальним.


З істотних мінусів, які можна помітити в вихованні дітей в США - це харчове виховання. Діти з дитинства їдять чіпси, гамбургери і картоплю фрі, запиваючи їх кока-колою. Як наслідок - велика кількість діточок з ожирінням.


Після досягнення повноліття тут не прийнято залишатися в батьківському домі - хлопці знімають квартири з друзями і з'їжджають. Дітей в Америці виховують з головною метою - заробити більше грошей, основні цінності тут - матеріальні.


Швейцарія


У Швейцарії є 2 шляхи материнства: або жінка народжує малюка в молодому віці, і тоді дитина відразу вирушає в ясла або до няні, а мама будує свою кар'єру, або малюк з'являється досить пізно - після 40 років, і тоді вона присвячує всю себе дитині.


У вихідні в Швейцарії ви не побачите гуляє з коляскою маму - в вільні від роботи дні цим тут займаються тата, які приділяють вихованню дітей величезна кількість часу. Зате бабусі і дідусі не приймають участі у вихованні дітей і бачать онуків лише по сімейних свят.


Величезна увага тут приділяється чесності у відносинах з дітьми. Якщо ви привели дитину до лікаря і пообіцяли йому, що сьогодні йому не будуть робити щеплення, то це буде досить вагомим приводом для перенесення лікарем вакцинації на інший день, щоб уникнути обману малюка.


До третього класу в швейцарських школах немає оціночної системи, а навчання більше націлене на інтеграцію дитини в суспільство і на розвиток вищих психічних функцій - тут вчать взаємодії в колективі, концентрації уваги, пізнання навколишнього світу. Як наслідок, маленькі школярі з радістю біжать на заняття.

15.03.2020 20:52
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter