• 0

Як купити квартиру на вторинному українському ринку?

Придбання будь-якої нерухомості є справою відповідальною яка хвилює більшість громадян України. Щоб після покупки не виникло неприємних несподіванок, необхідно уважно поставитися до вибору квартири, обов'язково перевірити її юридичну історію, а також уважно вивчати всі документи перед підписанням.


Пошуки житлоплощі що підходить


Самостійно підшукуючи пристойні варіанти на українському ринку нерухомого майна, важливо вивчати інформацію з різних джерел. У покупців є два шляхи розв’язання питання: • зайнятися самостійними пошуками житла;

 • залучити до справи посередника.


Все залишить від швидкості пошуків: якщо житло потрібно терміново без допомоги ріелтора не обійтися. У інших випадках з метою економії краще все роботи власними силами. Це допоможе заощадити 4% які зазвичай бере посередник.


Перевірка квартири перед покупкою


Щоб вигідно і безпечно купити квартиру, покупець повинен провести її перевірку. Це дозволить запобігати виникненню різних неприємностей в майбутньому.


Перевірка юридичної чистоти квартири містить такі заходи: • Перевірка продавця на дієздатність. У разі, якщо він перебуває на обліку в психоневрологічному диспансері, має проблеми з пам'яттю чи інші відхилення від норми, то угода може бути надалі оскаржена і визнана недійсною.

 • Якщо продавець продає житло, яке дісталося у спадок, то слід з'ясувати про наявність інших претендентів на майно, та справжність заповіту.

 • Кількість осіб, що мають права на дану нерухомість. Чи згодні всі власники на продаж.

 • Наявність обтяжень, а також взаємовідношення продавця з правоохоронними органами.


Також обов'язково слід з'ясувати про наявність неповнолітніх дітей, які можуть мати відношення до квартири. У цьому випадку продаж житла може здійснюватися тільки після отримання відповідного дозволу в опікунській раді. Практично всі ці відомості можна отримати тільки при наявності особливих повноважень. Це може зробити нотаріус чи професійний ріелтор.


Оформлення угоди


Угоду про купівлі або продажу нерухомості запевняє нотаріус. Покупець має право вибрати самостійно нотаріальну контору, послугами якої бажає скористатися.


Для проведення операції буде потрібно такий набір документів: • паспорта всіх учасників угоди;

 • свідоцтво про шлюб і згода подружжя на проведення операції необхідно надати продавцеві та покупцеві;

 • якщо квартира купується в іпотеку, то надається іпотечний договір та інші документи, які зажадає банк, що надає кредит;

 • правовстановлюючі документи на квартиру надаються продавцем.


Після того як історія квартири, справжність усіх документів і договір буде перевірено, можна приступати до безпосереднього укладення угоди. Оплата може бути проведена як готівковими коштами, так і за безготівковим розрахунком.


Проблеми з якими може зіткнутися покупець


Придбання нерухомого майна на вторинному українському ринку може супроводжуватися наступними проблемами: • Граматичні помилки при заповнені договору. Якщо будуть виявлені навіть незначні неточності у заповненому документі це стане вагомим приводом оскаржити угоду в суді.

 • Недоліки житла технічного характеру. Це стосується перепланування яке не погоджено з БТІ. Тому потрібно уважно зіставити креслення в документах з реальним технічним станом квартири.

 • Сильно зношені комунікаційні системи. У більшості випадків вторинне житло має дуже зношений водопровід і систему подачі теплоносія до радіаторів.


Але не все так погано як здається. Має вторинна нерухомість вагому перевагу – можливість одразу переїхати після підписання угоди. До того ж новобудови переходять у розряд вторинного житла від разу як будуть повністю заселені. Тому якщо докласти деяких зусиль то можливо знайти практично нову квартиру.

24.02.2020 15:28
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter