• 0

Як стати успішним пасічником

Реалізувати мрію мати власну пасіку в Україні може кожен бажаючий. Для того, щоб досягти успіху в цій досить нелегкій справі доведеться не лише розібратися в усіх аспектах бджільництва, але й запастися деяким терпінням, а головне, придбати всі необхідні матеріали та інструменти.


Пасіку з кількох вуликів, для виробництва меду під власне споживання буде простіше, а от для того, щоб перетворити розведення бджіл та виробництво меду на бізнес знадобиться докласти деяких зусиль. Тим не менш, Україна є одним з найдинамічніших експортерів меду, тож, маючи власну пасіку через деякий час можна буде отримувати досить непогані прибутки.


Пасіка як бізнес


Перш ніж купувати бджолині пакети та інший інвентар, необхідно скласти бізнес-план майбутньої пасіки, в якому мають бути враховані:  • Місце розташування вуликів;

  • Типи вуликів;

  • Кормова база бджіл;

  • Орієнтовний обсяг та місце збуту.


Для того, щоб діяльність пасіки відбувалася на законних умовах, її необхідно зареєструвати в органах місцевої влади (сільрада, міськрада, тощо). На жаль, на сьогоднішній день, офіційно працює до 10% пасік, а усі інші ведуть діяльність нелегально, і у кінцевому випадку такі бджоляри не можуть захистити себе у випадку отруєння бджіл, руйнування вуликів, довести якість свого продукту та продавати його за ринковою ціною.


Спеціально для бджолярів було створено спрощену систему реєстрації пасік, за якою отримати усі необхідні документи можна протягом кількох годин.


Також необхідно отримати ветеринарно-санітарний паспорт, яким, у разі необхідності можна буде підтвердити кількість своїх бджолосімей.


Після офіційної реєстрації важливо дотримуватись усіх встановлених санітарно-гігієнічних норм під час виробництва меду, щоб в результаті отримати якісний продукт, домовлятися про спільну діяльність з агропідприємствами (запилення полів), збувати свою продукцію вигідно та законно.


Купуємо все необхіднеПерш за все необхідно визначитись із типом вуликів для своєї пасіки.


Однокорпусні конструкції типу "лежак" для бджоляра-новачка будуть значно зручнішими, проте вивозити в них бджіл на поля для запилення не вийде. Такі вулики варто купувати лише у тому випадку, якщо планується виготовляти мед для власного споживання, а не у промислових масштабах.


Багатокорпусні конструкції типу "рут" не лише зручні для переміщення бджіл до місць запилення, але й необхідні для того, щоб бджолині сім'ї активно та повноцінно розвивалися.


На початковій стадії достатньо буде всього двох вуликів, проте після запилення доведеться докупити ще пару для зберігання меду.


Після вуликів знадобиться забезпечити свою пасіку необхідним інвентарем:  • костюм для захисту;

  • рамки та щітки;

  • димар;

  • стамеска;

  • спеціальні ножі, тощо.Переходити до вибору та купівлі бджіл слід лише тоді, коли пасіка повністю готова і укомплектована до їх прийому. Бджолині матки та бджоли бувають різних порід, продаються вони поштучно або партіями. Можна придбати також цілі бджолині сім'ї, але, як правило, вони коштують значно дорожче та й мороки з ними не мало.


Знайти та придбати усе необхідне для створення власної пасіки можна легко та швидко завдяки найпопулярнішій дошці агро-оголошень «Agro-Ukraine». Щоденно її відвідує понад 30 000 відвідувачів, а використання усіх сервісів абсолютно безкоштовне. Придбати інвентар або бджіл для пасіки на пряму від фермерів, або ж збути отриманий натуральний мед завдяки порталу можна не лише швидко, але й вигідно.

19.02.2020 20:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter