• 0

Цистаденопапілома та ризики переродження у рак грудної залози

Цистаденопапілома — доброякісне новоутворення, яке виникає в молочній залозі. Якщо поставлено такий діагноз, жінки часто бояться переродження утворення у рак грудної залози. В даній публікації ми спробуємо розібратися, чи дійсно є такий ризик та як його можна знизити.

Симптоми цистаденопапіломи, що вимагають консультації мамолога

Оскільки специфіка таких пухлин — розташування всередині молочної протоки, ближче до соска, то зазвичай мають місце наступні характерні прояви:

- кров’янисті або серозні виділення із сосків;

- припухлість молочних залоз;

- підвищена щільність шкіри в області грудей.

Якщо розміри утворення досить великі, його можна легко намацати при самообстеженні ділянки навколо соска. Натискання на цистаденопапілому при цьому супроводжується больовими відчуттями.

Пам’ятайте, що будь-який з цих симптомів є приводом для термінової консультації з лікарем!

Встановлення діагнозу та лікування у мамолога

Для того, щоб підтвердити або спростувати діагноз, лікар запропонує пройти повне обстеження, яке включатиме:

цитологічне дослідження виділень з сосків;

ультразвукове дослідження молочної залози;

мамографію (іноді — із введенням контрастної речовини в протоки грудей).

Методи лікування підбираються в індивідуальному порядку. Операція застосовується, якщо є підозра на злоякісну форму пухлини. Оперативне втручання полягає у видаленні уражених тканин в тому місці, де локалізується новоутворення. Якщо немає даних про переродження утворення в злоякісну пухлину, призначається проведення додаткових моніторингових досліджень.

Ризик переростання у рак грудної залози

Цистаденопапіломи іноді дійсно можуть набувати злоякісної форми, хоча ймовірність їхньої малігнізації не є дуже високою. Дослідження доводять, що поодинокі цистаденопапіломи не підвищують ризик розвитку раку. Однак варто виявити особливу обережність та перевіритися у мамолога в наступних випадках:

- папіломи множинні;

- має місце спадкова схильність до онкологічних хвороб;

- цистаденопапіломи вперше з'явилися у віці до 35 років.

Онкомамолог проведе зовнішній огляд та за необхідності призначить біопсію, щоб встановити точний діагноз. Вже після цього буде розроблено подальшу тактику лікування або профілактики.

Таким чином, хвилюватися не варто, але регулярні профілактичні візити до лікаря-мамолога зайвими не будуть, й допоможуть убезпечити себе від додаткових ризиків.
15.02.2020 22:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter