• 0

Як вибрати сталевий панельний радіатор. Корисні поради від МамаДекор

Види радіаторів і їх відмінності


Радіатори призначені для передачі теплової енергії від теплоносія повітрю в приміщенні. Це відбувається шляхом теплового випромінювання і конвекції. З тонкощами вибору нам допоможуть розібратися експерти магазину сантехніки МамаДекор.


Радіатори виготовляють з наступних матеріалів:  • сталі;

  • алюмінію;

  • біметалічні;

  • чавуну.


Алюмінієві і біметалічні радіатори схожі, але у останніх всередині алюмінієвої оболонки розташований сталевий сердечник з труб. Обидва типи являють собою конструкцію, зібрану з секцій. У цьому її недолік: через велику кількість з'єднань між елементами підвищується ризик протікання.


Сталеві панельні радіатори (https://mamadecor.ua/steel-panel-radiators) виготовляють з єдиних штампованих листів. Цілісна конструкція підвищує надійність виробу. Крім того, якщо вирахувати питому вартість тепловіддачі у різних видів радіаторів, панельний сталевий буде поза конкуренцією.


Всі недоліки сталевих радіаторів пов'язані лише з особливостями системи, до якої вони підключені.


Правила вибору сталевих панельних радіаторів


Головне при виборі радіатора, щоб його технічні параметри відповідали умовам експлуатації.


Сталеві панельні радіатори будь-якого виробника небажано використовувати в системах, де теплоносій не захищений або слабо захищений від проникнення в нього кисню. Тому для установки в багатоквартирних будинках старого житлового фонду зі зношеними трубопроводами сталеві радіатори можуть не підійти, проте це вирішується в кожному випадку індивідуально.


Для систем опалення в багатоквартирних будинках із закритою і захищеною від проникнення кисню в теплоносій системою опалення (зі своєї власної котельні або тепловим пунктом) такі радіатори підходять. Але додатково потрібно перевірити, чи не перевищує тиск в системі опалення багатоквартирного будинку паспортний робочий тиск сталевого панельного радіатора (таке можливо в будинках великої поверховості).


У приватних домоволодіннях є можливість контролювати якість і тиск води, тому тут немає жорстких вимог до параметрів радіаторів.


Вимоги, що пред'являються сталевим панельним радіаторам  • товщина стінок, що контактують з водою, не повинна бути менше 1,2 мм;

  • відповідність заявленої тепловіддачі;

  • перевірочний тиск в 2,5 рази більше заявленого робочого.


Особливості монтажу і додаткові пристрої


При виборі сталевих панельних радіаторів потрібно звертати увагу не тільки на добротність і технічні характеристики, але також на комплектність. Якщо з радіатором не будуть поставлені кріплення, заглушки та інші аксесуари, монтаж буде ускладнений.


Технологія монтажу максимально продумана. Спеціальні адаптери для кріплення дозволяють переміщувати радіатор уздовж стіни до 50 мм в кожну сторону, що полегшує його монтаж у вже змонтовану розведення. Монтаж можливий без зняття захисної плівки, що мінімізує ризик деформувати покриття в ході робіт. Також допускається експлуатація при виконанні ремонтних робіт в холодну пору, якщо потрібно опалювати приміщення, але з обмеженням температури теплоносія до 60°.

05.12.2019 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter