• 0

Коли проводиться оцінка вартості підприємства

Оцінка вартості підприємства або бізнесу – це надзвичайно складна процедура. До цього ж ще високовартісна. Проте якщо власник підприємства ухвалив стратегічне рішення - або продати його, або об’днати з іншим, без проведення оцінки не обійтися.

Навіщо взагалі робити оцінку підприємства? Пояснюючи, краще вдатися до аналогії. Наприклад, ви вирішили продати свій автомобіль. Що в такому випадку ви будете робити в першу чергу? Напевне, переглядати оголошення про продаж авто, які приблизно такі ж самі, як і у вас. Коли ви робите це впродовж певного часу, то після цього матимете можливість визначити ринкову ціну свого автомобіля на даний момент.
Коли проводиться оцінка вартості підприємства

Але загальновідомо, що не існує двох однакових підприємств. Навіть дві кондитерські, які мають приблизно однакові площі й однакову кількість працівників, можуть мати суттєво різну ціну при продажі. Бо при розрахунку їхньої вартості беруться до уваги багато складових і чинників, які важко побачити, якщо глибоко не занурюватися у методологію підрахунку.

Власне кажучи, майже кожен більш-менш точно здатен оцінити вартість свого будинку, земельної ділянки та автомобіля. Однак оцінити підприємство без досвіду, знань та певної кваліфікації неможливо.

Необхідність оцінити підприємство виникає при обставинах, які можна певним чином класифікувати. Зокрема:

- у випадку, коли підприємство готується до продажу або приватизації, і в цій процедурі задіяні державні структури;

- у разі, якщо між власниками підприємства виникли суперечки відносно вартості активів ;

- якщо підприємство є предметом банківської застави або у вас. Як у власника бізнесу, виникли проблемні моменти з податковою службою відносно розрахункової бази для сплати податків;

- якщо діловий партнер робить внесок у статутний капітал підприємства у безгрошовій формі, то саме оцінщик має визначити сукупну вартість активів та, відповідно до них, вираховується частка, яку вносить партнер;

- оцінка вартості підприємства проводиться тоді, коли ви готуєте його для передачі в іпотеку;

- якщо планується заклад підприємства;

- якщо акціонерне товариство вирішило викупити свою частку акцій на вимогу акціонерів. Викуповувати акції слід за ринковою ціною, яка й визначатиметься оцінщиком;

- оцінка підприємства проводиться у випадку банкрутства.

У тому разі, якщо у власників виникло бажання придбати підприємство, то до уваги слід прийняти: вартість продажу майнового комплексу, фактичний стан майна, загальна сума боргових зобов’язань та ступінь готовності до повноцінної роботи.
13.11.2019 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter