• 0

Будівництво сонячної електростанції: що привертає увагу інвесторів

Сонячні електростанції України - це дуже інвестиційно привабливі проекти, які за рівнем прибутковості Промислові сонячні електростанціїперевершують традиційні варіанти вкладання грошей, наприклад, придбання нерухомості або банківський депозит. В середньому, повне повернення інвестицій відбувається протягом 5-7 років, в той час як мінімальний термін експлуатації станції становить 25 років. Тобто у період 18-20 років станція забезпечує отримання чистого прибутку.


Будівництво сонячної електростанції: важливі переваги


У порівнянні з іншими об'єктами, електрогенерація яких базується на використанні поновлюваних (нетрадиційних) джерел енергії, будівництво сонячних електростанцій має ряд переваг:  • Швидка реалізація проекту - разом з підготовчими процесами, оформленням дозволів і безпосередньо - будівництво сонячної електростанції, буде потрібно від 6 до 12 місяців, що мінімум в 2 рази швидше, ніж будівництво вітроелектростанції.

  • Простота обслуговування і експлуатації - за рахунок високої автономності функціонування для забезпечення роботи СЕС потрібно мало обслуговуючого персоналу, майже половина з якого - це буде служба охорони. Крім того, дуже незначні витрати на техобслуговування.

  • Екологічна безпека - процес вироблення електрики повністю безпечний, він не становить загрози для персоналу (необхідно просто дотримуватись елементарних правил безпеки) і навколишнього середовища.

  • В Україні сформувався пул компаній, які готові реалізувати проект сонячної електростанції будь-якої потужності під ключ. Слід зазначити, що згідно з рейтингом незалежної платформи GetMarket, компанія Авенстон входить в топ-6 генеральних підрядників в Україні.


Будівництво фотоелектричних електростанцій знаходить підтримку у місцевої влади, адже це дозволяє здати в оренду землі, що не використовуються, тому що вони непридатні до ведення сільськогосподарської діяльності. Крім того, будівництво СЕС - це поліпшення інфраструктури (перш за все - модернізація електромережі), а також додаткові робочі місця для місцевих жителів.


На сьогоднішній день сумарна потужність всіх промислових фотоелектричних електростанцій в Україні становить 3,7 ГВт, це становить 75% від загальної потужності об'єктів альтернативної енергетики в країні. Варто відзначити, що в 2019 році уряд України значно спростив процес виділення земельних ділянок, а також скасував ПДВ на ввезення обладнання, що робить промислові сонячні електростанції ще більш привабливими для інвесторів.

06.11.2019 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter