• 0

Сфера використання рентген апаратів

Де саме сьогодні застосовуються рентгенівські установки? Переважно їх використовують у медицині або в певних технічних цілях. При цьому слід зважити на те, що медичні рентгенівські апараті бувають двох типів: або терапевтичні, або діагностичні. Вони надають медикам можливість виявляти приховані місця у внутрішніх органах або у внутрішніх тканинах тіла людини.

Зазвичай типовий рентген комплекс, зокрема рентген апарат Canon (Toshiba), має в своєму складі джерело живлення, стіл, трубки й приймач. Крім цього, у складі рентген комплексу є трансформатори високої напруги, випрямляч струму та пульт керування.
Сфера використання рентген апаратів

Види рентген апаратівРентген апарати мають наступні види приладів:
- Операційний,
- Дефектоскопічний,
- Палатний,
- Ангіограф,
- Флюорограф,
- Дентальний рентген апарат.

Також чимало моделей оснащені спеціальними пристроями для досліджень та лікування тварин.

Сучасна рентгенодіагностика дає медикам можливість здійснювати наступні види досліджень: а) лінійну томографію, б)рентгеноскопію, в) імпульсну флюороскопію, г) рентгенографію.

У сучасній медицині рентгенівські апарати можуть бути кількох типів. Зокрема, стаціонарні, переносні та пересувні.

Стаціонарні рентгенівські апаратиПри цьому стаціонарні рентгенівські апарати використовуються для діагностування і з терапевтичною метою. І найголовніше – їх використовують виключно в спеціально обладнаних приміщеннях.

У свою чергу, пересувні рентгенівські апарати можуть бути або палатними, або переносними. Переносні апарати (ще їх можуть називати портативними) використовують поза межами лікувального закладу. А палатні рентгенівські апарати призначені для використання в стінах медзакладу: або в палатах для хворих, або ж в операційних.

Слід відзначити, що пересувні рентгенівські апарати можуть використовуватися також і в польових умовах. Їх можна встановлювати на морських судах або в спеціально обладнаних автомобілях. Вони оснащені фотолабораторією, мають автономне живлення, а також спеціально пристосоване приміщення для розгортання.

Польові рентгенівські апарати використовуються для рентгенологічного обстеження людей, які або ж проживають у віддалених районах, або на території великих підприємств, або ж у глухих селах. Також вони широко використовуються в умовах ведення бойових дій.

Портативні рентгенапарати часто беруть з собою спец бригади для надання термінової медичної допомоги безпосередньо вдома у хворого.
19.10.2019 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter