• 0

Ремонт доріг в Україні без шкоди для довкілля

Ще влітку 2019 року стало відомо, що з 2020 року в Україні почнуть діяти нові заходи, спрямовані на підвищення якості ремонту і будівництва автодоріг в Україні. Відповідний Указ підписав у липні Президент Володимир Зеленський.

У тексті документу передбачається створення відповідних умов для всіх учасників дорожнього руху в Україні й розвитку мережі якісних доріг у країні. Відповідно, в термін до 1 січня 2020 року в Уряді зобов’язані переглянути всі чинні вимоги фінансового й технічного характеру до організацій, що беруть участь у публічних закупівлях. Необхідно, щоб усі вони відповідали стандартам, які встановлені в передових країнах світу.

Важливо, щоб всі підприємства користувалися виключно новітніми технологіями як при будівництві, так і під час реконструкції доріг. Для забезпечення даного завдання в Україні мають бути переглянуті всю нормативно-технічну документацію. Особливі вимоги висуваються до екологічної безпеки технологій, які використовуються при будівництві й ремонті дорожньої інфраструктури.

Проте й сьогодні в Україні працюють підприємства, які у повній мірі відповідають вимогам сьогоднішнього й завтрашнього дня. У роботі СП Автострада питання екологічної безпеки під час виробництва – на першому місці. Підприємство подає чудовий приклад того, що під час виробництва асфальтобетону шкода навколишньому середовищу може взагалі не завдаватися.

Запорука цьому – створення власних міні-заводів. Вони зводяться на основі новітніх технологій. Їхня мета – оперативна доставка асфальтобетонної суміші безпосередньо на місце. Кожен завод спеціально монтують і зводять неподалік тих ділянок, де група компаній Автострада займається середнім поточним ремонтом дорожнього полотна.

Характерним прикладом роботи СП Автострада стало зведення асфальтобетонного заводу КДМ 2067. Воно було здійснено торік на Вінничині, поблизу села Червоне. Тут виробляли сировину, яку використовували для укладання дорожнього покриття на трасі М-12. Потужність встановленої установки дорівнювала близько 120 тонн суміші за одну годину.

Характерно, що ніякого густого чорного диму біля цього асфальтобетонного заводу не було помічено. Причина в тому, що працююча тут установка була обладнана сучасною системою очистки від пилу.

Так, оснащення виробництва системою очистки влетить у чималу копійку, і сьогодні до цього готові далеко не всі. Проте в СП Автострада вважають, що екологічна безпечність виробництва – суттєва конкурентна перевага вже зараз…
09.10.2019 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter