• 0

Як заощадити на комуналці за рахунок встановлення лічильників на воду і тепло?

Економія коштів за воду завдяки лічильнику Економія коштів за опалення завдяки лічильнику

Для сучасного користувача комунальних послуг питання економії коштів стоїть дуже гостро. Стан української економіки значно впливає на представників усіх верств населення, тому будь-які витрати суттєво впливають на гаманець українця.

Однією з найбільш суттєвих витрат для населення на сьогоднішній день залишається оплата комунальних послуг.


Чому це питання є достатньо гострим?


Обрахунок постачання води та тепла відбувається двома основними методами:  • за показниками лічильника

  • за нормативами, передбаченими за площею оселі та кількістю мешканців


За 2019 рік у м. Києві зросли тарифи на теплопостачання для населення за рахунок наступних факторів:  1. зростання ціни на природний газ складає 26,2% (Постанова Кабінету Міністрів України № 867 від 19.10.2018 р.)

  2. планове зростання цін на електричну енергію на 131% з 01.01.2019 (постанова НКРЕКП від 11.12.2018 № 1834 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»)

  3. збільшення посадових окладів у зв'язку зі зростанням показників прожиткового мінімуму

  4. подорожчання водопостачання (власне ціноутворення підприємств), яке використовується в тепломережі


У зв'язку з такою тенденцією саме для споживача є вигідним встановлення лічильників на воду і тепла. Це дозволить не переплачувати за нормативи відповідно зростаючих тарифів. Особливо це відчувається в опалювальний сезон.

В середньому розрахунок при наявності лічильника на тепло для квартир становить близько 0,0431 Гкал/1 кв.м на місяць.

Тобто, для квартири з опалювальною житловою площею 50 м2 на місяць, в якій мешкають 3 осіб, використовується 2,155 Гкал або 2891 грн. (на прикладі тарифу місцевої компанії) без регуляторів на батареях.

За наявності регуляції рівня тепла у помешканні (комфортних 20 градусів), якісних вікон та зовнішнього утеплення, відповідно до температури навколишнього середовища реально використовується близько 1,2 Гкал на місяць, тобто 1610 грн.

За відсутності обчислювальних приладів за тарифом цієї компанії матимемо 1783,5 грн. Опалення оплачується лише у відповідний період часу - з осені до весни.

Якщо брати в розрахунок водопостачання цієї ж оселі, матимемо від 5 до 7 м3 на 1 особу на місяць, тобто 15-21 м3 для 3 мешканців. За умови наявності лічильників матимемо до 10 м3 на місяць для всіх мешканців разом, а за умови встановлення аераторів - близько 7 м3.

Отже, перевага наявності лічильників у оселі очевидна для кожного з користувачів.


Процес встановлення лічильників


Встановлення лічильників на воду та тепло не є складним процесом та не забере багато часу, якщо співпрацювати з кваліфікованими спеціалістами. Для цього необхідно:  • подати заявку до сервісного центру, який надасть фахівця для оцінки стану системи водопостачання та опалення

  • придбати лічильник

  • встановити лічильник

  • отримати документацію для приладів та сертифікати повірки


У подальшому потрібно слідкувати за показниками і вчасно звертатися по допомогу у випадку поломки, а також своєчасно проводити повірку приладів.

Фінансові витрати на утеплення осель підтримуються державними програмами кредитування, тому для більшої частини населення України вони є доступними. Застосування тепло- та водообчислювальних приладів через декілька місяців компенсує фінансові витрати на їх встановлення і стане вигідним для населення.

Крім того, економне використання ресурсів є кроком до екологічної свідомості громадян.

08.08.2019 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter