• 0

Яким має бути сучасний вчитель

Яким має бути сучасний вчитель Загальновідомо, що від ступеня професійності педагога залежить не лише успішність у навчанні його вихованців. Від цього залежить їхня успішність по життю загалом. Тому вчитель сьогодні має бути дуже чутливим до усіх віянь сучасності, має прагнути до використання всіх інноваційних методик для того, щоб максимально розвинуту особистість учня.

Корисний освітній матеріал для вчителів з сайту naurok.com.ua не повинен братися, умовно кажучи, з бабусиної скрині. Діти доволі чітко відчувають, коли з ними починають говорити мовою учорашнього дня. Щоб бути на одній хвилі зі своїми учнями, вчитель має бути креативним, схильним до опрацювання усього нового.

Суть роботи вчителя сьогодні


Яким має бути сучасний вчитель

Сама робота вчителя, по суті. – суцільний креатив. Адже кожної хвилини на уроці слід бути готовим до несподіваного повороту, до якоїсь незапланованої несподіванки. Наскільки зуміє вчитель «вивернути» незаплановану ситуацію на свою користь, наскільки вдало зорієнтується в швидкій зміні ситуації, настільки йому й будуть довіряти учні.

Основні завданняЗа великим рахунком, сьогоднішнє завдання вчителя не полягає в механічній передачі знань своїм учням. Учитель повинен прагнути до:

- заохочення в учневі потягу до знань, до нових методів в освоєнні матеріалу;
- спонукати учнів до пошуку оригінальних способів мислення;
- сприяти розвитку творчих здібностей дітей;
- навчити учнів з максимальною ефективністю використовувати отримані на уроках знання в реальному житті.

Завданням-мінімум для сучасного вчителя – навчити дитину самостійно здійснити перехід від засвоєння матеріалу напам’ять до самостійного засвоєння знань на практиці в повсякденному житті. А завдання-максимум (як би це парадоксально не звучало) займатися самоосвітою стільки, скільки він працює з дітьми.
Яким має бути сучасний вчитель

Орієнтуватися в гаджетах не гірше, ніж учніВраховуючи величезне занурення сучасних дітей в комп’ютери, в світ гаджетів, вчителеві слід вільно орієнтуватися в сучасних технологіях, розбиратися в них на одному рівні з учнями, аби не бути на їхньому фоні представником «доісторичної епохи», коли ще не було ноутбуків і смартфонів.

Сьогоднішні діти зростають і розвиваються швидше, ніж ще якихось 15-20 років тому. Вони ростуть зовсім в інших ціннісних категоріях, ніж переважна більшість вчителів. Завдання вчителя, крім розуміння змін та усвідомлення їхньої незворотності, прищепити дітям потяг до пошуку істини, до того, щоб бути доброю та чуйною людиною, яка повинна відчувати себе та інших.
02.05.2019 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter