• 0

Особливості оформлення офісних приміщень

Чим би не займалася компанія і в якому напрямку не рухалася б, саме офіс найперше говорить про її статус та успішність. Сучасні офіси можуть займати великі площі, проте без правильного дизайну вони не стануть комфортними та оригінальними.


Багато хто вважає, що дизайн офісного інтер’єру – це просто декоративна обробка простору. Насправді ж проект включає створення комфортного середовища, схему правильного розділення на зони, систему розстановки меблів тощо.


Не останнє місце в процесі створення такого простору займає вибір стилю. Дизайн офісу повинен відповідати концепції обраного напрямку, навіть якщо дизайнер поєднує деякі елементи з різних стилів. Як же правильно оформити інтер’єр? І які варіанти користуються популярністю?


офісний інтер'єр


Вимоги до дизайну офісних інтер’єрів


Офісне приміщення – це місце, де співробітники проводять багато часу. Саме сюди приходять партнери, замовники, потенційні клієнти. Саме тому дуже важливо, щоб офісний інтер’єр був максимально комфортним для усіх, хто в ньому опиняється.


Головні вимоги до дизайну офісів такі: • Функціональність кожної одиниці інтер’єру. Дуже важливо, щоб усе в приміщенні мало своє призначення та виконувало певну функцію.

 • Правильна атмосфера. Якою б демократичною не була компанія, без робочої атмосфери в офісі налагодити процес неможливо. Звісно, дуже важливо, щоб співробітники почувалися легко та комфортно. При цьому вони повинні налаштуватися на роботу, в чому допомагає оформлення офісу.

 • Відповідність концепції компанії та обраного стилю. Не в усяке стилістичне оформлення можна вписати філософію та концепцію компанії. Великий контраст буде виглядати негармонійно.

 • Правильна кольорова гама. Серед яскравих кольорів досить важко зосередитися. Насичений червоний або кислотний синій викликають роздратування, втомлюють. В офісних інтер’єрах кольорова гама має бути спокійною, стриманою, нейтральною.


Загалом офісний інтер’єр мусить бути гармонійним у всьому, зручним та бажано оригінальним. Він буде підтримувати у співробітників командний дух, а також демонструвати відвідувачам статус компанії, її головну ідею.


офісний інтер'єр


Еко-стиль в офісному дизайні


Екологічний стиль – один із найбільш сучасних та оригінальних. Він дає дизайнеру велику свободу дій, завдяки чому автор може втілювати будь-які ідеї, вписувати будь-які концепції. До того ж еко-стиль вважається одним із найкращих варіантів саме для робочого простору. Велика кількість зелені й природних матеріалів знімає напругу, заспокоює, сприяє концентрації уваги.


Екологічний стиль в офісі – це: • Дорогі натуральні матеріали – дерево, кераміка, камінь, метал.

 • Природна палітра відтінків. Це ті кольори, які можна зустріти в природі – зелений, сірий, стриманий синій, коричневий тощо.

 • Предмети, створені із вторинної сировини, арт-об’єкти на тему екології.

 • Приємне природне світло, оригінальні світильники та бра.


Також еко-стиль передбачає використання в якості декору великої кількості живих рослин. Це можуть бути кімнатні квіти у горщиках, яскраві панно з живих рослин. Також використовують «зелені» тераси, невеликі тераріуми, фітокартини, тощо. Тематика природи присутня у всьому – від матеріалів підлоги до меблів.


офісний інтер'єр


Модерн для розкішних приміщень


Модерн вважається одним із найдорожчих і найоригінальніших стилів. В офісних приміщеннях він виглядає досить гармонійно. І хоча сформувалась така течія ще наприкінці ХІХ століття, сучасна її версія повністю відповідає вимогам екологічного та ергономічного дизайну.


В офісі модернізм виглядає таким чином: • Плавні легкі лінії, які створюють особливий ансамбль. Вони присутні в декорі стін, на світильниках та бра, в меблях. Іноді в інтер’єрі використовують цікаві орнаменти та геометричні фігури.

 • М’які та розкішні кольори. Різні відтінки глибокого сірого, плавні півтони синього, ніжні варіанти коричневого. Модерн – це благородство у всьому.

 • Акценти на фактурах. Матеріали меблів, декор стін, текстура підлоги – усе це має значення.

 • Головні матеріали – дерево, пластик, скло. Іноді використовуються ковані металеві елементи або вітражі.


Офісний модерн виглядає дорого і розкішно, але не за рахунок накопичення яскравих предметів. Цей стиль достатньо лаконічний. Просто кожна деталь тут – це вже витвір мистецтва, дещо унікальне й неповторне. Кожна фактура виглядає розкішно, а кожен предмет меблів – оригінально.


офісний інтер'єр


При виборі стилістичного напрямку інтер’єру важливо звертати увагу на концепцію компанії та її філософію. Гармонія між цими речами грає велику роль в успішності роботи. Працівники повинні відчувати, що їм комфортно тут працювати, вести справи. А гості мають з перших секунд розуміти, куди вони прийшли. Це дуже важливо для впізнаваності та іміджу компанії, її статусу та престижу.

24.04.2019 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter