• 0

Методика Монтессорі

Напевно, важко знайти сім'ї, у яких підростають діти, де б не чули про виховання по методиці Марії Монтессорі. У світі відкрито багато шкіл її імені. Вважається, що вихованці цих закладів переганяють своїх однолітків у інтелектуальному та творчому розвитку. І аргументи вагомі: саме за цією методикою навчалися Стів Джобс, Джорж Клуні, Гарсіа Маркес, засновник Вікіпедії Джиммі Уелс та та інші відомі особистості.

Основні принципи цієї методики прості, але чомусь недосяжні для розуміння багатьма дорослими:

1. Поважати дитину як особистість;

2. Не заважати їй досліджувати світ, що формує самостійність;

3. У зв'язку з цим забезпечувати дитині максимальну свободу в рухах.

Та найголовніше — навчати дітей так, «щоб у них з'явився вогник у очах», щоб їм було цікаво. Тоді вони виростуть самодостатніми людьми, здатними відстоювати свою думку і мислити аналітично. Вони ніколи не будуть частиною сліпого натовпу.

Щоб досягти цього — бажано займатись з дитиною по цій методиці з раннього віку — до 2 років.

У групах Монтесорі клас розділений на сектори, наприклад, «кухня», математика», «жива природа»… Дитині дозволяється гуляти по всій кімнаті, заходити в різні сектори, в цей час вихователь навчає різним навичкам, але тільки строго тому, чим дитина зацікавилась в даний момент! Бо тільки на інтересі знання засвоюються найкраще — вважала видатний педагог. В результаті ці діти в 2 роки самостійно чистять зуби, справляються з ґудзиками, чистять взуття.

В процесі навчання малюки контактують між собою, пізнають ази суспільного життя.

Ознайомитись з унікальною методикою в домашньому вихованні допоможуть книги Монтессори в інтернет-магазині Kidobo.

Заслуговує на увагу фундаментальна «Енциклопедія Монтессорі», написана учнем цієї школи, а зараз президентом фонду Монтессорі Тімом Селдіном. Він сам викладав 49 років за цими принципами, так навчались і його діти,тому в енциклопедії викладені як теоретична інформація, так і практичні приклади:

- як попереджувати дитячі істерики;

- як навчити дружити;

- як привчати до особистої гігієни.

А ще — як розповідати про інші культури, розвивати сенсорне сприйняття, математичні та музичні навички, як привчати до читання.

До кожної теми подаються приклади та ідеї розвиваючих занять.

В книзі дуже багато ілюстрацій та інструкцій у вигляді картинок. Їх зміст можна зрозуміти навіть без читання. Розроблені майстер-класи з багатьох виховних моментів.

Монтессорі прохає: «Слухайте свою дитину. Будьте уважні до її слів і прохань, не ігноруйте, не відмахуйтесь. Допоможіть освоїтися в складному і незрозумілому світі. Десь підкажіть, десь підправте, але ніколи не придущуйте ініціативу. Тільки так виростає вільна людина».
08.04.2019 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter