Шановні користувачі!
Як ви вже помітили - зовнішній вигляд сайту змінено,
у зв'язку з цим всі читачі, які бажають коментувати матеріали сайту повинні
пройти повторну реєстрацію!
Ноутбук працює надто повільно? Не поспішайте списувати його. Програмні методи, чистка системи і апгрейд — ефективні способи прискорити роботу лептопа. Так, видалення сміття може збільшити продуктивність портативного комп’ютера в 2–3 рази. Оптимізація автозапуску також сприяє покращенню функціонування. Якщо цього замало, слід звільнити від зайвих файлів диск і оновити драйвер відеокарти. Після цього можна переходити до заміни апаратної частини. Апгрейд не допоміг і лептоп продовжує зависати? Значить, пора купити ноутбук з потужнішими технічними характеристиками.
Грамотний підхід до вибору апаратних складових — перший крок до успішного апгрейду. Перш ніж придбати новий процесор чи відеокарту, слід провести аналіз проблемних місць. Для цього знадобиться «Диспетчер завдань», для запуску якого зазвичай використовують комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Esc. Необхідну інформацію можна знайти у вкладці «Продуктивність».
Оперативна пам’ять
Більшість старих ноутбуків оснащені малою кількістю оперативної пам'яті, що негативно впливає на швидкість запуску програм. Чим більше ОЗУ, тим краще працює лептоп і тим більше завдань він може виконувати одночасно без підвисань і помилок. В старих ноутбуках кількість оперативки рідко перевищує 4 ГБ. Щоб збільшити її, слід встановити додатковий модуль пам'яті в спеціальний слот. Зверніть увагу: не всі модулі можуть бути сумісні з вашим ноутбуком. З’ясувати, який тип пам’яті підійде для вашого лептопа, допоможе програма AIDA64. Якщо ж слот для збільшення оперативки не передбачений, придивіться до портативних комп’ютерів з об’ємом ОЗУ від 8 ГБ. Популярністю користуються лептопи Dell (ktc.ua/notebook/brand-dell/), Asus, HP, Acer.
Процесор
Від характеристик процесора залежить швидкість реакції ноутбуки на дії користувача. Поліпшити конфігурацію допоможе оновлена модель чіпа. Перш ніж придбати її, з'ясуйте, чи вона сумісна з вашим ноутбуком. Якщо лептоп надто старий, від покупки чіпа з високими характеристиками краще відмовитись: комп’ютер сильно перегріватиметься. Щоб уникнути цього, перед апгрейдом слід почистити систему охолодження і замінити термопасту.
Жорсткий диск
Установка твердотільного накопичувача — ефективний спосіб збільшити продуктивність комп’ютера. SSD-диск, на відміну від традиційного, зчитує дані в рази швидше. Коштує він значно дорожче, та це компенсує вражаюча швидкість роботи комп’ютера після апгрейду. Для ноутбуків зазвичай використовують 2,5-дюймові моделі з інтерфейсом SATA. При виборі твердотільного накопичувача звертайте увагу на кількість пам'яті.
Відеокарта
Параметри відеокарти істотно впливають на плавність кадрів. Якщо при перегляді фільмів в хорошій якості і запуску нових ігор ноутбук пригальмовує, її пора замінити. При виборі звертайте увагу на інтерфейс (AGP або PCI-E). Відеокарту першого типу можна придбати лише з рук, другого — в будь-якому магазині комп’ютерної техніки. Перш ніж робити таку покупку, з'ясуйте, чи можливий апгрейд на вашому ноутбуці. Чимало лептопів заміну відеокарти не підтримують.
31.12.2018 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter