• 0

Чому МФО не судиться з боржниками, а передає борг колекторам?

Ви взяли позику в мікрофінансовій організації на 1000-3000 гривень. Через певні життєві обставини ви не змогли погасити заборгованість. Представники МФО перестають телефонувати через кілька тижнів після того, як настає кінцевий термін виконання кредитних зобов'язань. І людина починає думати, що її «пронесло», і нічого платити їй більше не потрібно. На жаль, це не так.


Через певний час боржнику починають дзвонити відомі всім колектори. Головне завдання колекторського агентства – забрати борг. Людина починає отримувати величезну кількість дзвінків. В окремих випадках їх може бути до 30 протягом дня. І виникає питання: чому люди заради якоїсь 1000 гривень готові телефонувати день і ніч, а іноді навіть погрожувати?


Давайте розберемося по порядку. Адекватні кредитори, наприклад, creditplus.ua/uk/, вважають за краще працювати з боржниками особисто і відкладають співпрацю з колекторами до останнього моменту. Якщо мова йде про символічний борг, на судову справу доводиться витрачати набагато більше, ніж вдається повернути.


онлайн-кредит


Середня тривалість розгляду судової справи – два місяці. Але в окремих ситуаціях виконання судової постанови може зайняти кілька років. Особливо це стосується тих випадків, коли по факту у боржника немає ніякого майна.


Щоб уникнути проблем, ми радимо завжди домовлятися з кредитором і намагатися знайти спільну мову. Якщо вже взяли гроші та не змогли їх повернути, зробіть так, щоб справа не дійшла до колекторів. Вони відомі своєю настирливістю.


За яким принципом передається заборгованість?  • Повністю продається – всі зібрані гроші колектор залишає собі.

  • Передача права на вимогу повернути борг в повному обсязі.


Чому кредитні організації не люблять звертатись до суду


Насправді причин досить багато. Але головні причини передачі боргів колекторським службам виглядають наступним чином:  • судові розгляди віднімають дуже багато часу і сил;

  • державні виконавчі служби працюють неефективно, а кримінальної відповідальності за заборгованість перед кредитором не передбачено.


Якщо у боржника немає особистого майна або офіційних прибутків, то брати з нього нічого. До того ж за кілька тисяч гривень ніхто не має права накласти санкції на житло. Арештоване майно повинно мати цінність, яка відповідає загальному обсягу заборгованості. Мова йде про побутову техніку, мобільні телефони та комп'ютери, коштовності та інше.


онлайн-кредит


Колекторські компанії намагаються використовувати ефективні прийоми психологічного тиску. Постійне особисте спілкування, натяки і багато інших інструментів – все це дозволяє отримати бажаний результат. Боржнику нічого не залишається, окрім як знайти гроші і розплатитися з боргами.


Щоб уникнути такої ситуації, радимо заздалегідь домовлятися з кредитором і ні в якому разі не ховатися від нього. Є така річ, як реструктуризація, або пролонгація. З її допомогою можна продовжити термін погашення заборгованості і таким чином уникнути штрафних санкцій.


Чому саме до колекторів?


Будь-яка колекторська компанія працює на основі договору факторингу. Цей документ надає колектору право на стягнення заборгованості будь-якими законними методами. Якщо МФО прийме рішення зайнятися поверненням боргів сама, їй доведеться витрачати додаткові гроші на:  • залучення та навчання нових співробітників;

  • будівництво сучасного кол-центру;

  • мобільні групи;

  • SMS-сповіщення.


Якщо ви все-таки зірвали термін повернення коштів і думаєте над тим, що робити, радимо почати платити. Навіть якщо це будуть маленькі частини, кредитор побачить, що ви стараєтесь, від проблеми не тікаєте та згодні на всі умови.


Як поводитися клієнту, до якого почали телефонувати колектори?


У першу чергу необхідно навчитись грамотно розмовляти з колектором. Не намагайтеся демонструвати глибокі пізнання у фінансовій галузі чи викликати почуття жалю. Кол-центри складаються з сотень співробітників, які регулярно телефонують величезній кількості боржників.


онлайн-кредит


Іноді колекторські контори закріплюють за своїм співробітником конкретних недобросовісних позичальників. Це робиться для того, щоб фахівець мав можливість безпосередньо впливати на людину.


Буває і таке, що колектору доводиться працювати без персональної бази даних. В такому випадку вам будуть постійно дзвонити різні мобільні номери. Представлятися вони будуть правоохоронними органами, прокуратурою, виконавцями – ким завгодно.


Не тікайте від проблеми. Чим довше ви будете бігати, тим гірше складуться обставини. Ми радимо звертатися тільки до перевірених МФО, які встигли зарекомендувати себе з кращої сторони. Читайте відгуки, вивчайте рейтинги. І не забувайте: знайшовши чесного і відповідального кредитора, вчасно і без нарікань виконайте взяті на себе кредитні зобов'язання.

19.06.2018 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter