• 0

Як правильно брати гроші в борг

Кому з нас не доводилося брати гроші в борг? Напевне, немає жодної людини, яка бодай один раз не вдавалася до цієї не зовсім приємної, але необхідної за певних обставин і в певний час процедури.

У переважній більшості випадків гроші беруться в борг у знайомих. І гарантом того, що гроші буде повернуто, є, власне, ваші добрі людські відносини. Однак нерідко трапляються випадки, коли знайомі або друзі не в змозі допомогти. І доводиться брати гроші в борг від приватної особи. Як зробити все правильно і не вскочити через недосвідченість у якусь халепу?

Слід добре пам`ятати, що передача грошей у борг регламентується відповідними нормами Цивільного кодексу. І при цьому на грошові позики, розмір яких перевищує 10 неоподаткованих мінімумів, мають даватися відповідні розписки. У ситуації, коли мова йдеться про серйозні суми, або необхідно взяти кредит з поганою кредитною історією – без візиту до нотаріуса не обійтися. Там підписується й нотаріально завіряється договір позики.

Чи існують якісь вмотивовані вимоги до розписки, якщо мова йдеться про позику в приватної особи? Як правило, у тексті зазначається дата складання документу, місце, де вона написана, прізвище, ім`я й по-батькові того, хто дає гроші в борг, і того, хто їх бере. Зазначаються також місце фактичного проживання або прописки та ідентифікаційний код обох осіб. Бажано, щоб у тексті була зафіксована дата повернення грошей (точно або приблизно).

Донедавна в Україні існувала чітка вимога, що всі фінансові розписки мають оформлюватися в гривні. Щоправда, останнім часом, трапляється, що суди беруть на розгляд навіть доларові розписки. Як правило, розписка підписується в гривні, а в дужках прописується еквівалент суми в доларах (за курсом на день оформлення розписки).

Для убезпечення прав обох сторін при підписанні нотаріального завіреної угоди позики в тексті зазначається майно позичальника, яке є гарантією повернення грошей. Найчастіше мова йдеться про будинок, транспорт або дорогу оргтехніку.

У момент підписання розписки обома сторонами мають бути присутні два або три свідки. Вони є гарантами угоди та гарантами того, що гроші справді передавалися.

Після підписання розписка знаходиться у людини, яка позичила гроші. Коли позичена сума повернута, то одночасно позичальнику повертається і сама розписка. Як правило, суди можуть приймати до розгляду справи по фінансовим розпискам. Термін дії яких становить до трьох років.
09.04.2018 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter