• 0

Про типи хостингу та вибір домену


Хостинг для сайту - це як ділянка, на якій розташовується будівля - ваш сайт. Залежно від розмірів і складності будови, ділянка також повинна мати неоднакові характеристики, в яких власнику сайту потрібно розібратися.


Що таке веб-хостинг


Хостинг-провайдер - це організація, яка надає хостинг. Host або hosting в перекладі з англійської означає «приймати гостей». В області інтернет-технологій це означає, що хостер має спеціальні пристрої - сервери, що призначені для зберігання та передачі інформації, а також забезпечення безперебійної роботи сторонніх веб-ресурсів. Провайдер обслуговує ваш сайт, тобто приймає його на своїй території, обмінюючи послуги на певну плату. Мета надійного хостингу - безперебійна і швидка робота веб-ресурсів.


Основні види хостингу


Віртуальний або shared хостинг


Це найбільш популярний вид хостингу, при якому на одному сервері розміщується відразу кілька веб-ресурсів. Всі веб-ресурси, а їх може бути до сотні, ділять між собою потужності сервера. Ціна такої послуги найбільш демократична, а обслуговування сайтів не вимагає спеціальних знань від власників.


Віртуальний виділений сервер (VDS)


Даний тип послуги також пропонує зберігати дані відразу декількох сайтів на одному сервері. Але ресурсів тут набагато менше, а потужності розподіляються згідно з різними оплаченим тарифами. VDS надає набагато більше свободи по налаштуванню і користуванню.


Виділений сервер


Ця хостинг-послуга підійде для дуже великих проектів і проектів в розвитку, на зразок онлайн-ігор і великих інтернет-магазинів. Вона надає практично необмежені можливості для настройки і завантаженню свого ПО, але потребує також і глибоких знань для адміністрування.


Доменне ім'я


Кожен сайт має своє унікальне ім'я. Ім'я сайту складається з двох частин - власне, самого імені і доменної зони, якій воно належить. Як, наприклад, місто: має своє ім'я, але належить певній країні. І якщо ім'я - це питання доцільності і фантазії власника, то доменна зона несе в собі більш стандартизовану інформацію. Наприклад, .com - означає «комерційний» і призначається для користування в усіх країнах, а .com.ua - вже вказує на приналежність ресурсу України. А вже якщо використовується кирилична доменна зона, наприклад, .укр - відразу зрозуміло, що власники зацікавлені тільки в українських користувачах. Але зона доменного імені зовсім необов'язково пов'язана з географією, це може бути сфера інтересів або діяльності, як, наприклад, .edu - для освіти або .gov - для уряду.

16.03.2018 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter