• 0

Як захищають сайти

Як захищають сайти


Можливо, блукаючи по мережі, ви помічали, що іноді адреса сайту починається з http, а іноді c https. Якщо ви задавалися питанням, чому так відбувається і в чому між ними різниця, відповідаємо: в рівні безпеки і захисту. Як для користувача, так і для власника.


Всім відомо, що в сучасному світі шахрайство в мережі - досить поширена проблема. Зловмисники безупинно винаходять варіанти нечесних схем, щоб виманити у довірливих користувачів потрібну інформацію. Вони з задоволенням зберуть ваші e-mail адреси, паролі, особисті дані і конфіденційну інформацію про вашу кредитну картку.


Але мало кому відомо, що кібер-злочинці часто вибирають для цього цілком певні сайти. А саме незахищені. І це ті, які починаються з http. Пам'ятайте, довіряючи таким сайтам свої дані, ви ризикуєте піддатися шахрайським діям.


А ось на захищених сайтах, що мають протокол https (s від англ. Security - безпека), можете сміливо реєструватися, робити покупки та ін. Крім букви s в адресному рядку таких сайтів ви також побачите зелену іконку-замочок, що повідомляє про безпечне з'єднання.


Якщо ж ви не користувач, а власник сайту і хочете зберегти його від атаки, вам буде потрібно оформити SSL-сертифікат.


У чому полягають переваги SSL сертифікату?


По-перше, це репутація. Люди приділяють все більше уваги безпечній поведінці в мережі. Адже сучасні способи обману можуть бути дуже витонченими і включати такі дії, як написання адреси з помилкою, використання частини відомої торгової марки з метою викликати довіру тощо. Маючи доступ до різної інформації, люди дізнаються про протокол https (як ви зараз) і звертають увагу на його використання сайтами. Турбота власників про їхню безпеку і сама безпека, звичайно ж, викликають довіру користувачів.


По-друге, це недоторканність ваших грошей, якщо ви ведете бізнес в мережі. Власники інтернет-магазинів схильні до небезпеки викрадення даних так само, як і їх покупці.


І по-третє, це високі позиції захищених сайтів при індексуванні пошуковими системами. Наявність SSL-сертифіката говорить про безпечну передачу даних і викликає довіру пошукових навігаторів.


Оформлення такого сертифіката SSL доступне як для фізичних, так і для юридичних осіб. Залежно від типу, воно займає кілька хвилин або кілька днів. Це буде залежати від типу сертифікату, який ви захочете оформити. Самого довшого оформлення потребують сертифікати, що використовують банки та фінансові установи.

16.02.2018 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter