• 0

Як зробити свій сайт надійним

Як зробити свій сайт надійним


Кажуть: «спочатку ти працюєш на свою репутацію, а потім вона працює на тебе». І це дійсно так. Вибудовувати свою репутацію власнику бізнесу потрібно з самого початку і кожен день, не допускаючи промахів. Адже домогтися довіри клієнта до свого бізнесу непросто, а ось втратити його можна в одну хвилину. Тому всі складові бізнесу важливі і повинні бути на висоті.


Це також відноситься і до надійності сайту вашого проекту. Клієнти повинні бути впевнені, що на вашому сайті їм не загрожує шахрайство. Адже зловмисники зараз шукають будь-яку лазівку, щоб виманити дані або грошові кошти у довірливих користувачів. Вони можуть робити це, наприклад, прикриваючись вашою хорошою репутацією. Таких способів шахрайства кілька, серед них «фішинг», «комбосквотінг» або «тайпсквотінг». Працюють вони так: для того, щоб використовувати вашу репутацію, спочатку зловмисники копіюють ваш сайт, потім вибирають схоже доменне ім'я, в розрахунку на неуважність клієнта. Потім вони роблять розсилку по клієнтам, називаючи себе вашим ім'ям, і таким чином, заманюють користувачів на шкідливий ресурс.


Так, протистояти тим, хто розбирається в тонкощах інтернет-обману і психології користувача, звичайній людині дійсно складно. Але користувач теж неминуче вчиться себе захищати, і часом йому для цього достатньо самих базових знань про власну безпеку.


Уже для багатьох не секрет, як відрізнити оригінальний сайт від підробки. Перевіркою сайту може зайнятися незалежний центр сертифікації. Він перевіряє право власності на конкретне доменне ім'я і видає спеціальний сертифікат безпеки SSL власнику домену. В результаті оригінальний сайт приєднає букву «s» (secure, безпечний) до початку адреси сайту - тобто замість абревіатури http ресурс буде мати https в своєму адресі. Крім того, ця абревіатура буде підсвічуватися зеленим світлом. Так відразу можна визначити безпечний для користувачів сайт.


За протоколом SSL варто безпечна передача даних, які шифруються і розшифрувати їх можна тільки за допомогою спеціального ключа. Це виключає можливість викрадення даних банківських карт та іншої конфіденційної інформації.


Щоб замовити такий сертифікат безпеки, необов'язково бути юрособою. Він доступний і для фізичних осіб, з тією лише різницею, що можливості вибору для юросіб ширші. Якщо говорити про максимально простий тип сертифікату, то для його виготовлення потрібно близько 10 хвилин після внесення оплати.

01.02.2018 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter