• 0

Чим корисний тепловий насос при опаленні будинку

На сьогоднішній день теплові насоси лише починають активно використовуватися в повсякденному житті. Особливо, якщо мова заходить про дачно-котеджне будівництво. І хоча сфера їх використання поки що не досить широка, але, судячи по тенденціях, особливо через дорожнечу газу, тепловий насос твердо увійде в життя багатьох українських родин.

Рішення енергетичної проблеми, яка зараз, після різкого зростання ціни на енергононосії, постала перед переважною більшістю українських родиню. Ця проблема впотребує нестандартних рішень. Одним з найоригінальніших і найефективніших є застосування при опаленні будинку так званої бівалентної системи. Вона полягає в тому, що при опаленні будинку основне навантаження лягає на тепловий насос. У свою чергу, якщо за вікном низька температура й споживання енергії для опалення будинку різко зростає, до обігріву під`єднуються або еклктичний котел, або газовий.

Щоб не виникало зайвих ілюзій, слід дуже чітко представляти, що вибір використання певного джерела теплової енергії напряму залежить від кліматичних умов, в яких ви проживаєте. На території України, де впродовж кількох десятиліть панує помірно тепла зима з нетривалими періодами низьких температур, теплові носії мають величезний потенціал для широкого використання різними верствами населення. Економічний ефект від такого використання не піддається сумніву.
На сьогодні чимало фахівців в умовах звичайної квартири радять використовувати теплові насоси в поєднанні з наявною системою централізованого теплопостачання в будинку.

Суть цієї схеми доволі проста. У помешкання споживача подається холодна вода. За допомогою теплового насосу вода нагрівається до рівня, достатнього до опалення квартири.

Досвід підказує, що теплові насоси найбільш ефективно використовувати з водяною теплою підлогою. У такому випадку температура, при якій у помешканні буде тепло, коливається в межах 35-45 градусів.

Попри те, що український споживач лише придивляється до теплових насосів, в Сполучених Штатах Америки, багатьох країнах Європейського Союзу використання теплових насосів для обігріву квартир та заміських будинків стало всеохоплюючим. Перше за все через те, що економія на рахунках за опалення може доходити до 80 %.

При цьому тепло може вироблятися як з води, так і з повітря. Наприклад. Теплорвий насос здатен перетворити вуличне повітря при температурі – 25 °С на температуру +65°С, що буде достатньо для обігріву квартири або будинку.
10.12.2017 14:44
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter