• 0

Тур на Казбек

Гора Казбек - це гордість Кавказу, легендарний символ Грузії, гордої і гостинної країни. Наш туристичний клуб запрошує любителів активного відпочинку в подорож, яка поєднує трекінг, цікаві екскурсії та сходження на Казбек.


Цікаві факти


Через вершину Казбеку (5033 м) проходить російсько-грузинський кордон. Грузини звуть могутню гору Мкінварцвері (льодова вершина), інгуші Башлам, «гора, що тане», а осетини Урсхох, в перекладі «біла гора». Скільки легенд і переказів таїть в собі Казбек! Давнє повір'я говорить, що саме до Казбека був прикутий Прометей, титан, який викрав для людей вогонь у богів. У скельній печері гори є старовинний монастир Бетлемі, Вифлеєм. Кажуть, там зберігається намет, в якому народився Ісус. А вчені стверджують, що гора названа на честь князя Казибека, який володів тутешніми селами.


Трекінг і сходження на Казбек


У програмі туру: тренувальний трекінг біля підніжжя гори Чаухі. Йдемо трав'яними схилами, кам'яними ділянками, по серпантину піднімемося на перевал Садзеле (3056 м), спустимося в долину річки Рошка. У Степанцмінді оглянемо церкву Святої Трійці, потім перейдемо через льодовик Гергети, піднімемося до метеостанції (3650 м), вийдемо до каплиці Бетлемі.


Підйом на Казбек займає 15-20 годин. Початок маршруту проходить по камінню, осипах, потім - закритий льодовик, пересуваємося в зв'язках, на «кішках» і з льодорубами, а до самої вершини використовуємо альпіністське спорядження - карабіни, мотузки, льодобури, «кішки» і т.д. У Тбілісі переїжджаємо по Військово-грузинській дорозі, зупинимося в Гудаурі, відомому гірськолижному курорті, пройдемося по сувенірних лавках. У старому Тбілісі зайдемо в Тифліські сірчані лазні. Унікальні лазні, побудовані ще в 17-19 століттях, гаряча вода в них (більше 37 градусів) збагачена сірководнем і подається прямо з-під землі. У старому місті Горі, батьківщині Сталіна, зайдемо в музей вождя, потім прогуляємося по печерному місту Уплісцихе.


Тур на Казбек підійде далеко не кожному. Він вимагає витривалості, фізичної підготовки, досвіду довгих піших і рафтинг-походів, альпіністських навичок. На вибір туристів: трекінг-тури по пологих горах, сходження на вершину Казбек, комбіновані тури зі сплавами по Ріоні. Річка з характером - потужні перешкоди, складні пороги, високі вали і бочки. Перед сплавами робимо зупинку біля високогірного водосховища Шаорі, викупаємося і порибалимо.


Наші туристи насолоджуються красою величних гір і бурхливих річок, захоплюються архітектурою, добрими традиціями і гостинністю Грузії!

24.11.2017 11:54
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter