• 0

Струменевий принтер - від ідеї до втілення

До ідеї створення струменевого принтеру фахівці впритул підійшли ще в 19-му сторіччі. Але все тоді обговорювалося на рівні ідей, до практичного втілення справа ще не доходила понад 50 років.

Лише через кілька десятиліть в постнацистській Німеччині компанія Сіменс створила прилад, який можна вважати дідусем сучасних струменевих принтерів (найкращі сучасні зразки можна переглянути на сайті inksystem.biz).

Спочатку було винайдено так званий п'єзоелектричний метод друку. Перші його зразки були представлені публіці в середині 70-х років минулого століття.

Трохи пізніше нові стандарти якості було впроваджено спеціалістами компанії IBM. А вже в 1978 році Canon урочисто оголосив про розробку й впровадження технології BubbleJet. І згодом стався наступний крок: в компанії Hewlett-Packard розробили широко застосований сьогодні метод drop-on-demand.

Однак перший справді струменевий принтер побачив світ у 1984 році. Як кажуть у таких випадках, від одразу завоював ринок і не поступається позиціями до сьогоднішнього дня. На початку 90-х років з’явилися перші кольорові принтери.

Слід відзначити, що відчутною перевагою принтерів з СНПЧ є те, що вони не потребують дратівливої регулярної дозаправки. Ось чому недосвідчені користувачі вважають, що купівля принтера з СНПЧ істотно зекономить на струменевому друці. Проте не можна не врахувати того, що принтери з СНПЧ вкрай складні при облаштуванні й експлуатації. Тому їх слід купляти й експлуатувати тільки тоді, коли у вас є виробнича або якась інша необхідність друкувати понад 100 аркушів щодоби. У разі, якщо ваш принтер удома й використовується не так часто, а по мірі необхідності, то доцільно буде придбати перезаправні картриджі. Економлять вони орієнтовно так само, але їх дуже просто встановити та вони значно простіше в користуванні.
Струменевий принтер - від ідеї до втілення

Під час друку кількість чорнил в картриджах стає меншою. Під тиском фарба з додаткових ємностей надходить по трубках в картридж. І так триватиме до тих пір, поки чорнила не закінчаться. Треба не забувати, що в переважній більшості принтерів чорнила потрапляють до друкувальної голівки довільно.

Встановлення СНПЧ відбувається в три етапи. Спочатку систему заправляють чорнилами і прокачують. Необхідно заповнити всі ємності й картриджі. Важливо, щоб усе було герметично. Потім встановлюють кріплення й укладають шлейф. Далі відбувається тестування якості роботи всієї системи.
21.11.2017 19:48
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter