• 0

Плюси і мінуси віртуального хостингу

Плюси і мінуси віртуального хостингу


Вибираючи хостинг для сайту, початківці вебмастера нерідко роблять вибір на користь віртуального (shared) хостингу. Таку послугу також іноді використовують стартапери, блогери, веб-розробники. Це й не дивно, адже віртуальний хостинг - найпростіше і бюджетне рішення. Але чи для будь-якого проекту він підходить?


Що таке віртуальний хостинг?


Замовивши цю послугу, ви отримуєте можливість використовувати ресурси певного сервера спільно з іншими сайтами. Зрозуміло, при цьому ви отримуєте обмежену кількість дискового простору.


Shared-хостинг має ряд переваг і недоліків


Плюси віртуального хостингу:


· Простота використання. Навіть абсолютний новачок в веб-індустрії зможе з легкістю використовувати shared-хостинг для своїх потреб. Вам не доведеться адмініструвати сервер самостійно або вдаватися до допомоги фахівців - ці турботи ляжуть на плечі провайдера. Він також подбає про встановлення операційної системи та програмного забезпечення. Зрозуміло, моніторингом сервера і усуненням неполадок також буде займатися провайдер.


· Низька вартість. Shared-хостинг - це саме бюджетне рішення. За використання віртуального VDS або dedicated-сервера вам доведеться заплатити набагато більшу суму. Таким чином, віртуальний хостинг ідеально підійде для стартапів або онлайн-проектів з невеликим бюджетом.


Недоліки shared-хостингу:


· Проблеми з безпекою і нестабільність. Основний недолік цієї послуги полягає в тому, що ви не можете знати, які саме сайти ділять з вами сервер, і які наміри у їх власників. Наприклад, якщо якийсь із сайтів буде використовувати шкідливі скрипти або перевищувати допустимий обсяг трафіку, це буде негативно позначатися на роботі вашого веб-ресурсу. Якщо серед ваших «сусідів» виявляться фішингові ресурси, це також негативно позначиться на роботі вашого сайту.


· Обмеженість ресурсів. Далеко не всім сайтам досить того дискового простору, яке надає віртуальний хостинг. Якщо ви плануєте створити масштабний веб-портал (наприклад, інтернет-магазин), shared-хостинг - не найкраще рішення.


Підсумуємо: shared-хостинг - відмінний бюджетний варіант для невеликих сайтів. Однак в більшості випадків комерційні проекти і масштабні онлайн-ресурси з великою кількістю відвідувачів з часом змінюють його на VDS або виділений сервер. Тому який тип хостингу вам обирати - це вирішувати тільки вам.

27.10.2017 13:32
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter