• 0

6 місць у Черкасах, які має побачити кожен турист

Черкаси – тихе і спокійне місто, однак це не означає, що тут немає чим зайнятися туристам і на що подивитися. Цей обласний центр вартий уваги мандрівників, які подорожують Україною і досліджують не тільки розкручені туристичні місцевості, а й невеликі і на перший погляд звичайні міста.


Перед поїздкою потрібно скласти список пам’яток для огляду. А перед цим треба потурбуватися про житло: зняти квартиру подобово в Черкасах допоможе агрегатор оголошень day.lun.ua, де об’яви представлені у великій кількості. Завдяки зручному фільтру можна за лічені хвилини відібрати помешкання, що відповідатиме всім вимогам і забронювати його на потрібні дати. Після цього можна переходити до вивчення списку цікавих місць Черкас.


Долина троянд


Це затишний і красивий парк, в якому можна прогулятися, потрапити на святковий захід, відпочити на лавочці й помилуватися декоративними озерами з фонтанами чи Кременчуцьким водосховищем. А ще тут є невеличкий пляж, тому варто прихопити з собою купальник.


Сонячний годинник


На території парку «Долина троянд» є оригінальний сонячний годинник. У ролі стрілки 15-метрового циферблату виступає журавель, а от цифри – це 12 стільців, розташованих по колу. Туристи люблять фотографуватися біля незвичайного пам’ятника й пробують самостійно визначити час.


Стіна-мозаїка


Знову ж таки в «Долині троянд» варто подивитися ще й на стіну-мозаїку, на якій створені портрети Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Василя Симоненка та ще близько 4 000 містян. Якщо відійти на деяку відстань від пам’ятника, можна побачити, як з посмішок зображених на стіні людей складається напис «Ми – Черкаси!». Взимку фотографії з FaceWall зберігаються в місцевому музеї.


Гіперболоїд інженера Шухова


Унікальна споруда у вигляді водонапірної вежі висотою 36 метрів збудована інженером Володимиром Шуховим у 1914 році. Зараз вона не використовується за призначенням і є просто цікавою архітектурною пам’яткою, яку місцеві жителі часом порівнюють з французькою Ейфелевою вежею. Подібних споруд у всьому світі збереглося лише 13, до їх числа входить і черкаський раритет.


Світломузичний фонтан


Незвичайний фонтан знаходиться на бульварі Шевченка, у центрі міста. Тут приємно гуляти: звучить класична музика, а вода переливається усіма кольорами веселки. Цікаво, що копійки, які кидають у фонтан багато туристів, потім виймають працівники комунального підприємства. Кошти направляють на різні цілі, наприклад, за ці гроші були придбані акордеони для місцевої музичної школи.


Пам’ятник варенику


У світі створено лише два пам’ятники українському варенику: один – у Канаді, другий – у Черкасах. Останній встановлений біля готелю «Росава». Виглядає він як скульптура висотою 2,5 метри з козаком Мамаєм і величезним вареником за його спиною у вигляді місяця.


Оглядаючи Черкаси, не варто нехтувати можливістю зайвий раз помилуватися Дніпром і прогулятися чудовою набережною міста.

04.10.2017 16:51
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter