• 0

Новини культури: Київ відкрив унікальну виставку для сліпих

Як повідомляють новини культури, Київ дасть можливість всім незрячим побачити ікони. Такі вже розміщенні для загального користування в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.


У чому особливість?


Кожна з шести картин, які сьогодні вже виставлені на виставці «Лаврські святині» виглядають як гіпсова скульптура, яка прикріплена до полотна. Всі вони дуже рельєфні. Людина з поганим зором і незрячі можуть завдяки тактильним відчуттям побачити найдрібніші деталі картин, в тому числі дізнатися в якому одязі одягнені святі, що вони тримають в руці, на чому сидять. Для того, щоб краще зрозуміти з чим доводиться мати справу, відразу біля картини знаходиться табличка з описом. Вона виконана шрифтом Брайля.


Таким чином, незрячі матимуть можливість торкатися святинь і не бояться завдати їм шкоди або отримати зауваження від священиків.


Як виникла виставка?


Організатором та ініціатором створення картин для незрячих стала Оксана Гайдук. На думку жінки, як повідомляють новини культури, Київ, як і будь-яке інше місто країни, повинен мати свої тактильні ікони, адже як інакше показати сліпим красу християнських храмів і предметів мистецтва.


Кожна картина, зі слів Оксани Гайдук, має багату і давню історію. Так, наприклад, перед іконою "Всецариці" багато хто отримав зцілення від раку, а також моляться за успішну боротьбу з різними залежностями. Свенська ікона Божої Матері здатна повернути зір.


Поява тактильних картин вже отримала широку популярність. Ймовірно в недовгому часі виставка відправиться в турне. Уже чекають її в Святогірській Лаврі Києва і храмі Преображення Господнього у Львові.


Крім цього, як зізнається організатор, вже є перше замовлення на виготовлення таких картин. Храм Святого Юра у Львові зацікавлений в створення ікони святого Юрія.


Виконавцем цих принципових для всього українського суспільства картин, як вказують новини культури (Київ), став Михайло Федорин. На створення таких шести робіт цьому талановитому скульптору довелося витратити майже 5 місяців роботи.


Варто вказати, що організатори не планують залишати всі ікони в Києво-Печерській Лаврі. Найбільш ймовірно там залишиться ікона Успіння Божої Матері. Всі інші роботи будуть розділені між різними храмами України. Якщо інші релігійні організації, центри і спільноти будуть зацікавлені в таких іконах, то вони можуть з'явитися в кожному храмі країни.

15.08.2017 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter