• 0

Аудіометричні дослідження – типи, специфіка проведення та результати

Всупереч поширеній думці, різні порушення слуху не є виключно вродженими або віковими патологіями. З подібними проблемами може зіткнутися фактично кожна людина, оскільки є цілий ряд різних захворювань, різні патології та проблеми, наслідками яких стає порушення чутності. Для того щоб як можна більш ефективно вирішити цю проблему, дуже важливо визначити захворювання ще на початковій стадії. Саме від своєчасності початку лікування і залежить ступінь приглухуватості, зокрема, при тривалому нехтуванні даною проблемою, в більшості випадків наступає повна глухота. На сьогоднішній день існують обстеження, здатні виявити зміни і порушення слуху в її найменших проявах, зокрема, одним з найбільш ефективних є аудіометрія.Що таке аудіометрія?


Аудіометрія являє собою особливе дослідження, яке визначає чутливість того чи іншого пацієнта до звукових хвиль на різних частотах. Проведення подібного обстеження дозволяє отримати максимально точну аудіограму, яка відображає не тільки гостроту слуху пацієнта, але і кісткову і повітряну провідність. Додатковою перевагою аудіометрії є можливість дослідження слуху як у дорослих, так і у дітей – процедура абсолютно безпечна і дуже ефективна, незалежно від віку, що підтверджує її активне застосування в області сурдології.


Медичні центри «Беттертон» надають пацієнтам можливість пройти аудіометричні дослідження наступних типів:  • мовну аудіометрію, що визначає ступінь розбірливості людської мови на різних рівнях гучності;

  • тональну аудіометрію, що дозволяє визначити поріг чутності у пацієнта;

  • аудіометрію In situ, яка дозволяє оцінити чутність в слуховому апараті і застосовується для точної настройки даних приладів.


Розглянемо кожен тип дослідження детальніше.


Мовна аудіометрія


Одним з найбільш популярних і доступних способів аудіометричного дослідження є мовна діагностика. Така потреба пов'язана зі специфікою проведення даного типу аудіометрії - вона не вимагає використання особливої техніки і при цьому дозволяє досить точно визначити ступінь чутності на різних рівнях гучності. Крім цього, дане дослідження дозволяє підібрати оптимальний слуховий апарат для пацієнтів з порушеннями слуху.


Яким же чином проводиться мовна аудіометрія? Все дуже просто - лікар розмовляє з пацієнтом на різних рівнях гучності, поступово знижуючи звичайну мову до шепоту. Слух вважається нормальним в тому випадку, якщо на відстані 6 метрів людина здатна розрізнити слова, вимовлені пошепки. Якщо ж ні, то мова йде вже про порушення слуху.


Тональна аудіометрія


Тональна аудіометрія являє собою діагностику слухової чутливості на широкому діапазоні частот. У цьому випадку, лікар за допомогою спеціального аудіометра, виявляє мінімальний рівень звукового сприйняття пацієнта за допомогою подачі звукових сигналів безпосередньо у вухо останньому через навушники. У тому випадку, якщо пацієнт чує сигнал, він натискає спеціальну кнопку. Таким чином можна виявити порушення слуху як у дітей, так і дорослих - більше того, тональна аудіометрія дозволяє встановити граничний поріг звукового дискомфорту для пацієнтів. У тому випадку, якщо тональна аудіометрія проводиться для дитини, то лікар-аудіолог використовує ігрову форму дослідження для мінімізації стресу у маленького пацієнта.


In situ аудіометрія


Подібне дослідження найчастіше застосовується не тільки для діагностики слуху пацієнта, але і для ефективного слухопротезування, оскільки дозволяє виявити найбільш оптимальні характеристики начинки апарату. Крім цього, така аудіометрія дозволяє самостійне проведення тональної аудіометрії пацієнтам.


Результати досліджень


При тональному типі аудіометричного обстеження його результат буде представлений у вигляді аудіограми, яка є графіком, що відображає всі необхідні характеристики слуху пацієнта і дозволяє визначити рівень його втрати. Графічна аудіограма має 2 криві, в яких вертикальна позначає показники втрати слуху в децибелах, а горизонтальна - частоту в герцах. Крім цього, в аудіограмі містяться різні мітки, що дозволяють відрізнити типи зроблених вимірів. Для того, щоб самостійно розшифрувати дані результатів емпіричного дослідження, необхідно проаналізувати криву. Зокрема, з малою втратою показники в дБ знаходяться в межах від 20 до 40, середньою – від 40 до 55, а важкою - від 71 до 90. Якщо ж показник перевищує 90 дБ, то це означає, що у пацієнта глибока глухота. При цьому ніяких протипоказань для проведення обстеження не існує, тому воно призначається навіть маленьким дітям.


Аудіометричні обстеження являють собою просту, безболісну процедуру, єдиними умовами підготовки до якої стане відмова від прийому різних лікарських препаратів, а також спиртних напоїв. Перед тим як почати обстеження, лікар проводить зовнішній огляд вушного каналу пацієнта, а також вивчає його історію хвороби. Процес проведення обстеження залежить від типу аудіометрії, зокрема, при мовному дослідженні спеціаліст вимовляє слова, а сам пацієнт при чутності подає сигнал. Тональне аудіометричне обстеження проводиться за допомогою навушників, через які подаються звукові сигнали на різних частотах, а пацієнт при чутності якого-небудь натискає кнопку. Вся процедура займає близько півгодини.


Якщо ви підозрюєте у себе або своїх близьких хоча б найменше порушення, то вам необхідно терміново звернутися до лікаря (записатись тут), адже найменше зволікання може загрожувати неприємними наслідками, аж до повної глухоти. Медичний центр «Беттертон» пропонує всім бажаючим пройти аудіометричне дослідження слуху, що дозволяє виявити навіть найменші порушення. У нас працюють тільки кваліфіковані фахівці, які здатні виявити будь-яку патологію і призначити максимально ефективне лікування.

12.07.2017 17:28
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter