• 0

КОЛЕКТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ: ФАКТИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В КОМЕНТАРЯХ ЕКСПЕРТІВ КРЕДИТЕКСПРЕС

Останнім часом в засобах масової інформації часто з’являються страшні історії про правопорушення і надмірно жорстокі дії колекторських компаній. Ми вирішили дізнатися думку представника колекторської компанії Кредитекспрес Юкрейн щодо перспектив розвитку діяльності агентств, що займаються стягненням заборгованості. Основне питання, яке у нас виникло:


Як потрібно регулювати цей ринок?


Найперше, де необхідно провести реформи та зміни – це наше Законодавство, що регулює колекторську діяльність. Нові законопроекти слід впроваджувати і розробляти з огляду на західний досвід. Наприклад, в США та Європі на належному рівні сформований ринок споживчих кредитів, і, відповідно, колекторський бізнес. У цивілізованих країнах прострочена заборгованість серйозно погіршує репутацію позичальника, тобто репутацію банківської структури.Колектор – це незалежна сторона конфлікту. Спеціалісти агентства намагаються знайти оптимальний для обох сторін варіант вирішення конфлікту. В рамках кредитної політики розвинених країн значним чином підвищується фінансова грамотність населення, тому представникам колекторських компаній часто досить нагадати позичальникові про його борг, щоб вирішити проблему.


Сьогодні в Україні зареєстрована велика кількість компаній, діяльність яких направлена на стягнення заборгованості, але їхня діяльність не впорядкована навіть географічно. Так, наприклад, в Луганській, Донецькій, Полтавській та Черкаській областях не зареєстровано жодного такого агентства.


Чи збільшується на ринку кількість договорів факторингу?


Так, останнім часом спостерігається зростання договорів факторингу. Це обумовлено тим, що подібні договори є простою і зручною формою відступлення права вимоги. Більш того, передавши боргові зобов’язання колекторам, банки звільняють себе від «зайвого головного болю». На жаль, передумов до поліпшення не спостерігається.


Чи бувають такі ситуації, коли людину турбують дзвінками з вимогою платити борг, але насправді ніякої заборгованості за нею немає? Чи не могли б ви дати кілька порад, як людям, що потрапили в подібну ситуацію, захиститися від таких випадів?


Так, дійсно, такі історії на практиці іноді трапляються. Але хотілося б зазначити, що компанія Кредитекспрес завжди шукає шляхи примирення сторін, і в роботі використовує лише законні методи повернення заборгованості. Борг - це не привід обмежувати права і свободи боржника.


Чи охоче банки співпрацюють з колекторськими агентствами?


Останнім часом українські банки стали набагато охочіше співпрацювати з колекторськими службами. Це зумовлено складною економічною ситуацією в країні. У період кризи банки воліють максимально скоротити обсяг проблемних боргів. Так, якщо ще в 2011 році банки передавали колекторам борги, прострочені на період від 42 місяців, то вже в 2017 році банки прагнуть передати проблемні борги колекторам при простроченні платежу від 3 місяців. У будь-якому випадку в Україні необхідно підвищувати фінансову грамотність населення, що безсумнівно приведе до поліпшення ситуації.

25.04.2017 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter