• 0

Останні новини висвітлюють тему ухвалення безвізового режиму для Грузії

Останні новини Грузії повідомляють, що держава вже отримала безвізовий режим і змогла у цьому перегнати Україну. До цього країна йшла не один рік і усіма силами намагалась виконати необхідні умови Європейського Союзу.


Безвізовий режим для Грузії


Рада ЄС прийняла рішення щодо безвізового режиму із Грузією 27 лютого 2017 року. 1 березня відбулось офіційне підписання двома сторонами відповідної угоди. Як і годиться, про нововведення повинен був розповісти офіційний журнал ЄС. Надрукували останні новини з приводу цього питання ще 8 березня 2017 року. Через 20 днів після публікації угода набирає чинності. Попередні голосування Європарламенту показали масову підтримку європейців. За відміну віз проголосувало аж 555 депутатів. Проти виступило 66 членів, а 28 просто утрималось.


На території будь-якої країни Шенгену грузини зможуть перебувати до 90 чи 180 днів. Відвідувати ЄС вони мають право в цілях розвитку бізнесу, виконання роботи, туризму чи по особистим справам.


Раніше передбачалось, що питання Грузії буде розглядатись одночасно із питанням України, проте так не вийшло. Українці, що залишились позаду, між тим щиро радіють за стратегічну перемогу свого постійного партнера. Грузини натомість створили флешмоб на підтримку українців. Вони безкорисно звертаються до членів ЄС із проханням пришвидшити введення безвізового режиму і для України.


Заява посла ЄС щодо безвізового режиму для України


Посол Євросоюзу Юг Мінгареллі прокоментував питання щодо перемоги Грузії та, поки що, відсутності безвізового режиму для Україні. За переконанням посла жодного політичного підгрунтя в такому рішенні немає. Просто Грузія, як вказує Мінгареллі, процес євроінтеграції розпочала дещо раніше, аніж Україна. Відтак швидше розпочавши процес, вони змогли і швидше завершити його.


Щодо України посол висловив сподівання що вже в найближчому часі і вона зможе користуватись безвізовим режимом.


На сьогодні Українці вже виконали усі необхідні умови, як вказують останні новини. Для них відкриті кордони стануть реальність, як вказують в самому ЄС, вже на початку літа поточного року.


Наступним кроком для Грузії може стати членство в ЄС. Щоправда, для цього державі прийдеться ще виконати чимало важливих умов, в тому числі і підняти економічні показники.


Як скоро Україна зможе наздогнати Грузію? Поки це питання залишається відкритим.

18.04.2017 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter