• 0

Чи не зашкодять брекети під час вагітності

Нерідко майбутні мами, які прискіпливо ставляться до власного здоров`я, запитують у стоматологів або ортодонтів про те, чи не шкідливі брекети під час запланованої вагітності? Як їх носіння може відбитися на стані здоров`я майбутньої дитини та мами?

Дане запитання не настільки просте, як може здаватися на перший погляд. Існує чимало нюансів, які залежать і від стану здоров`я жінки, і від кліматичних особливостей території, де вона проживає. І ще багато від чого.

Так, стоматологія щороку робить величезні кроки уперед. На сьогоднішній день вирівнювання зубів в Києві шляхом встановлення брекетів практично не викликає дискомфорту і майже ніяк не відбивається на стані зубної емалі.

Тому за умови ретельного слідування порадам стоматолога вагітна жінка може без усілякого ризику носити брекети. Доведено, що вони не мають ніякого впливу ні на психо-емоційний, ні на фізичний стан плоду.

Однак перед встановленням жінці слід всеж-таки піти на ретельне дослідження щелепи й обличчя. Не виключено, що в цих місцях є природні аномалії, які слід виправити хірургічним шляхом.

При цьому слід знати, що жодне лікар ні за яких умов не вдасться до встановлення брекетів вагітній жінці, котра має протипоказання щодо рентгену й хірургічного втручання.

Чи є якісь особливості й делікатні моменти під час носіння брекетів вагітними жінками https://moms.ua/? Насправді їх не так вже й багато.

Зокрема, вагітній жінці в брекетах рекомендовано регулярне вживання вітамінів. Яких саме і в якій послідовності — це вже вирішує її персональний лікар.

Жінка має ретельно чистити зуби після кожного прийому їжі. Крім того, слід регулярно полоскати ротову порожнину спеціальними розчинами за рекомендацією лікарів.

Упродовж усього періоду вагітності жінці слід з обумовленою періодичністю відвідувати свого ортодонта. При цьому необхідно виконувати всі його побажання й рекомендації. І обов`язково щодня дотримуватися сбалансованого харчування, яке не даватиме можливості розвитку карієсу й укріплятиме зубну емаль.

Звісно, не все так оптимістично, й існує чимало факторів, які суб`єктивно можна вважати факторами ризику. Жінці треба самостійно визначити пріоритетність: або спочатку народження дитини, а потім — виправлення дефектів зубів, або — і те й інше робити одночасно.

Урешті-решт, якщо під час вагітності виникають непередбачувані обставини, ортодонт зніме борекети й встановить замість них капи, які знімаються. А вже після того, як жінка народить дитинча, процес вирівнювання зубів брекетами продовжується до досягнення очікуваного результату.
19.03.2017 17:23
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter