• 0

Сонячні батареї

Сьогодні все частіше використовують природні ресурси для виготовлення електричної енергії. Це, перш за все, стосується використання сонячних батарей. Вони дозволяють значно економити кошти на комунальних платежах. Їх використовують в якості резервного або автономного електропостачання приватних будинків, дач, комерційних об’єктів.


На світовому ринку сьогодні можна зустріти три види фотоелектропанелей:  • Аморфні;

  • Монокристалічні;

  • Полікристалічні.


Більш розповсюдженими є полікристалічні сонячні батареї. Їхня частка складає 53% від загальної маси. На другому місці монокристалічні панелі, частка яких складає 33%. Інші відносяться до аморфних.


Сьогодні можливо придбати сонячні батареї не тільки в спеціалізованих місцях продажу, але і в Інтернеті. Частіше зустрічаються полі- та монокристалічні види.


Виготовлення монокристалічних сонячних панелей досить складне. Їх виготовляють з декількох десятків фотомодулів з чистого кремнію. Корпус, виготовлений зі стеклопластику, надійний та довговічний. Він захищає внутрішні деталі від негативного впливу пилу, вологи та високої температури. Перш ніж обрати монокристалічні сонячні батареї, слід уважно оглянути поверхню панелі. Її кути повинні обов’язково бути округленими, а поверхня – однорідною.


Полікристалічні панелі характеризуються більш легким способом виготовлення. Відповідно їх ціна значно дешевше вищевказаних моделей. Єдиним недоліком такого матеріалу є зернисті фрагменти кремнію, які негативно впливають на якість роботи матеріалу. Але цей фактор може бути і перевагою. ККД полікристалічних батарей значно нижчий, за монокристалічний. Але в хмарну погоду така неоднорідна структура здатна краще уловлювати розсіяне світло. Всі сонячні батареї комплект покривають спеціальним ламінатом. Він стійких до перепаду температури, атмосферних опадів.


Відмінність таких моделей полягає в їх ефективності перетворювати сонячну енергію для живлення електроприладів будинку.

Сонячні батареї для будинку монокристалічні мають коефіцієнт корисної дії 22%, а полікристалічні – 18%. Іншими словами, для виготовлення однакової кількості енергії різними типами батарей слід використовувати різні розміри панелей. Ці матеріли різняться між собою і ціною.


Сонячні модулі можна використовувати в різних цілях: для вуличного освітленні, сигналізації, мережі електросистем, в якості електростанції приватних будинків.

25.02.2017 15:34
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter