• 0

Чим небезпечний паратонзилярний абсцес?

Взагалі, абсцесом називають гнійне запалення м’яких тканин, що оточене щільною капсулою. Такий процес може розвинутись в будь-якому органі чи ділянці тканин. Навколо абсцеса розвивається запалення і виникає ряд симптомів.


У глотці, за кільцем мигдаліків під слизовим шаром розташована пухка м’яка тканина, в якій також може виникати абсцес. Латинська назва мигдаликів “tonsilla” дала йому назву - паратонзилярний.


Чому виникає паратонзилярний абсцес?


Близьке розташування мигдаликів відіграє в цій патології важливу роль. Перенесена ангіна чи загострення тонзиліту можуть, при неправильному лікування чи порушенні режиму дати ускладнення. Ріст бактеріальних мікроорганізмів в тканинах спричинює появу гнійного запалення, утворюючи абсцес.


Також, це захворювання може виникнути після значного переохолодження тканин горла. Саме тому, частота захворювання зростає влітку, коли більшість людей рятується від спеки крижаною водою чи морозивом.


Симтоми при паратонзилярному абсцесі


Клінічна картина розвивається раптово, протягом короткого часу. Пацієнт скаржиться на:  • інтенсивний біль у горлі, але лише з одного боку

  • немождивість симетрично відкрити рот

  • порушення голосу

  • біль при ковтанні


Місцево, у горлі лікар побачить набряк та випинання м’яких тканин у глотці, асиметрія. Важливо, щоб огляд здійснювався лікарем, а пацієнт та його близькі самостійно не намагались визначити, що ж сталось з горлом. Це може мати травматичні наслідки. Правильне обстеження та визначення лікування вам можуть забезпечити у медичному центрі “Доктор ЛОР”, який спеціалізується на патологіях лор-органів.


Також супутніми ознаками можуть бути підвищена температура, млявість, слабкість.


Як правильно лікувати паратонзилярний абсцес?


Зважаючи на гострий характер процесу, та його характер - лікування має бути негайним та радикальним. Ця патологія потребує невеликого хірургічного втручання - пункції абсцесу. Це відбувається шляхом проколу та евакуації гнійного вмісту, промиванням антисептичними речовинами. Одразу після процедури пацієнт відзначає значне покращення стану. Далі необхідно буде декілька разів промити порожнину абсцесу для профілактики повторного нагноєння.


Якщо знехтувати важким станом та не лікувати це захворювання - наслідки можуть бути невтішні. Гнійне запалення має тенденцію до швидкого розповсюдження.  Поруч з цією ділянкою знаходяться тканини, та судини, по яким гній може поширитись та призвести до зараження всього організму.

07.12.2016 07:56
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter