• 0

Вибір котла на твердому паливі. Опалюємо без газу.

Твердопаливні котли використовують для опалення та нагріву води промислових, громадських та житлових приміщень. Залежно від особливостей конструкції і умов експлуатації, котли діляться на класи:  • традиційного горіння;

  • тривалого горіння

  • піролізні (газогенераторні) котли

  • з автоматичною подачею.


В залежності від способу подачі палива, розрізняють котли ручної закладки і автоматичної.


Класичні котли на колосникових гратах призначені для спалювання твердого палива: вугілля, дров, торфу, пелетів, тирси. Сталевий або чавунний теплообмінник - основний елемент традиційного твердопаливного котла. Вбудований датчик температури керує повітряною заслінкою, регулюючи температуру води. Тривалість горіння на одній закладці 2-6 год. ККД може досягати 82% за рахунок установки електронного контролера для більш тонкого регулювання горіння. Агрегат встановлюють на підсилену поверхню з негорючого матеріалу (наприклад бетон 100-150 мм), фундамент повинен бути на 20 мм ширше котла. Легкозаймисті предмети і паливо допускається розташовувати на відстані не менше 25 см.Котли тривалого горіння працюють за принципом спалювання палива зверху вниз, при цьому нижній шар просушується і згорає ефективніше. В якості палива використовують дрова, тирсу, солому, кам'яне вугілля, торф, кокс і їх суміші. На вугіллі і вугільному пилу один цикл роботи котла (завантаження палива – розпал – горіння – загасання – чистка) триватиме до 5 діб, на дровах – до двох діб. Принцип верхнього горіння дозволяє домогтися коефіцієнта корисної дії 85%. При установці рекомендується відступити від стін і інших горючих поверхонь на 1 метр і підняти котел мінімум на 200 мм над підлогою. Універсальні котли тривалого горіння енергонезалежні, працюють в системах з підключеними газовими, електричними або іншими котлами (для збільшення потужності). Побутова гаряча вода може бути отримана через бойлер непрямого нагріву.


Котли тривалого горіння


Піролізні котли мають 2 камери згоряння, у першій паливо тліє і виділяється газ, у другій спалюють деревний газ. Ефективність при цьому досягає 92%. Основне паливо - деревина твердих порід. Час роботи на одному завантаженні 5-12 годин. Газогенераторні агрегати встановлюються в добре провітрюваних приміщеннях на рівній жорсткій поверхні. До котла можна підключати контур підмішування для регулювання кількості води, що нагрівається, що дозволить виключити появу конденсату. В системах з декількома контурами рекомендується встановлювати гідрострілку для виключення гідравлічної взаємодії насосів і дегазації, підключати акумулюючий бак і контур ГВП.


Піролізні котли


Пелетні котли працюють на біогранулах (гранульована і пресована деревина). Особливістю пелетних котлів є наявність пальника з автоматичною подачею палива. ККД становить 95%. Час горіння 2-15 діб в залежності від обсягу паливного бункера. Варто відзначити, що пелетні котли потребують підключення до електроживлення. Для обв'язки котлів рекомендується використовувати металеві трубопроводи. Встановлення буферної ємності дозволяє знизити витрати на опалення.


Котли на пеллетах


Серед українських виробників твердопаливних котлів http://boiler.center/uk/4-solid-boilers, найбільш відомі: Данко, Корді, Атон, Ідмар, КОТэко, Альтеп-центр, УкрТермо, Євротерм Технолоджі, НЕУС, Альтеп, Буран, Сваг, Профтепло.

03.07.2016 12:36
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter