• 0

Роль у подіях 20 лютого Ярослава Москаленка

20 лютого 2014 року став днем, який змінив Україну. Саме в «чорний четвер» влада Януковича наказала силовикам вести вогонь на ураження по протестувальникам на вулицях Києва. Міністр внутрішніх справ Захарченко оголосив, що правоохоронцям роздана вогнепальна зброя і в разі потреби вони будуть вести вогонь на ураження.

Зупинити кровопролиття на вулицях Києва могла лише Верховна Рада України. У той день вона залишалася єдиним легітимним органом влади в усій країні. Позачергове засідання парламенту було оголошено, але зібрати кворум було вкрай важко. Той з нардепів, хто прийшов на засідання, справді може вважатися патріотом України.

У цей нелегкий час однією з визначальних постатей в парламенті став Ярослав Москаленко. Роль у подіях 20 лютого цього народного депутата важко недооцінити. Він прийшов на засідання та привів із собою ще вісім депутатів-регіоналів. Саме їхні голоси виявилися в той день конче необхідними в новітній українській історії.

20 лютого Ярослав Москаленко зареєструвався в парламенті одним із перших. Але кворуму не було. Лише близько 10 години вечора в залі з`явилася потрібна кількість депутатів.

Письменниця Марія Матіос згадує, що в тому крилі сесійної зали, де сиділи регіонали, Ярослав Москаленко був один. «Я бачила, - згадує вона, - як він, не випускаючи слухавку з рук, телефонував депутатам, які завжди не дуже добре були налаштовані щодо України…Але він просив їх прийти до парламенту».

Згодом депутатів прийшло значно більше, ніж 226 осіб. Однак багато з них не реєструвалися і не голосували. Сісти на своє робоче місце та натиснути на кнопку для голосування в тих умовах означало наразити себе на смертельну небезпеку в разі, коли б влада Януковича втрималася.

Але депутатам вдалося зібрати нову більшість – 227 голосів.

На вулицях української столиці точилися бої. Ситуація була небезпечною навіть у самій Верховній Раді. Але все ж таки депутати зуміли пройняти постанову про припинення вогню і кровопролиття.

Таким чином в Україні закінчилася епоха Віктора Януковича. Правоохоронці та внутрішні війська отримали чіткий сигнал – припинити вогонь та повернутися у місця постійної дислокації.

Цього ж дня в Україні була повернута стара Конституція, в якій у Президента було забрано фактично узурповані повноваження.

- Ярослав Москаленко не лише проголосував у залі, - згадує нардеп Інна Богословська. - Він зумів донести до 8 нардепів те, що їм треба бути в залі. У тих критичних для всій України умовах ці 8 переагітованих депутатів були варті 80-т.
29.10.2014 12:42
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter