• 0

Судова будівельно-технічна експертиза займається аналізом будівель

Судова будівельно-технічна експертиза займається аналізом будівель, споруд, комунікацій, що знаходяться як в процесі експлуатації, так і монтажу, демонтажу, відновлення і руйнування, пов'язаних з ними механізмів та обладнання, а також дослідженням проектно-кошторисної документації та території, пов'язаної з досліджуваними об'єктами. Метою даного дослідження встановлення технічного стану досліджуваних об'єктів, відповідності вимогам будівельним нормам і правилам як при їх зведенні, так і в процесі експлуатації, визначення способів усунення даних порушень, визначення обсягів, якості виконаних будівельно-монтажних робіт та їх вартості. Проведення будівельної експертизи необхідно також у випадках виникнення аварій для виявлення їх причин, встановлення способів їх усунення та вартості проведення відновлювальних робіт, встановлення збитку від пожежі, затоки, проведення неякісних будівельних робіт, що також іноді іменують аварійної експертизою.

Безпосередніми об'єктами даної експертизи є житлові будинки та їх частини, дачі, квартири, виробничі та інші приміщення, господарсько-побутові споруди, будівлі та їх конструктивні елементи. Для проведення дослідження в переважній більшості випадків експерт проводить огляд об'єкта дослідження, але для проведення всебічного і повного аналізу йому необхідна і технічна документація на дані об'єкти, а також визначення суду про призначення експертизи та позовну заяву, що містить обставини, на які посилається позивач на підтвердження свого позову. Всі необхідні матеріали надаються експерту при призначенні експертизи, при цьому в установленому порядку експертом у суду можуть бути запитані додаткові матеріали. Під час огляду об'єкта можуть бути виявлені невідповідність об'єкта будівельним нормам і правилам, деформації несучих конструкцій, їх величини і характер, наявність як конструктивних, так і об'ємно-планувальних недоліків, пошкоджень конструктивних елементів та оздоблювальних матеріалів.

Крім зазначеного будівельна експертиза вирішує питання по відповідності готового об'єкта проекту, при цьому експерт зазначає всі відступи, які були допущені, за їх наявності, може відповісти на питання про можливість і способи усунення всіх виявлених відступів від проекту. В рамках даного дослідження може визначатися відповідність кошторисної документації завданням на проектування об'єкта, стандартам організації, а також технічним регламентам.

Судова будівельна експертиза має велике значення при розслідуванні кримінальних справ, пов'язаних з порушенням СНiП, які спричинили заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю або навіть загибель людей. Експерт не тільки виявляє порушення даних норм і правил, а й встановлює причинний зв'язок між виявленими порушеннями і трагічною подією. Встановлення зв'язку особливо важливо, тому що навіть за наявності порушень подібні наслідки необов'язкові. Будівельно-технічна експертиза вирішує при таких розслідуваннях і питання про можливість виявлення недоліку і його своєчасного усунення.

17.10.2014 14:27
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter